Nespresso představuje vánoční kolekci ve spolupráci s Johannou Ortiz

 

„Pro mě jdou design a příroda ruku v ruce, takže tato spolupráce pro mě osobně má velký význam. Kolumbijská káva je mému srdci velmi blízká a jako aktivní podporovatelka boje proti změnám klimatu velmi oceňuji, že Nespresso navyšuje svůj závazek agrolesnictví a podporuje ochranu 10 milionů stromů v amazonském pralese. To byl další velký důvod, proč mi tahle spolupráce dávala dokonalý smysl. Při návrhu kolekce jsem chtěla v každém kousku zachytit krásu lesa v podobě bohaté klenby tvořené stromy a tmavých zemitých odstínů. Byl to úžasný proces a celé partnerství pro mě bylo velkým potěšením,“ uvedla Johanna Ortiz ke spolupráci.

Ta vznikla, aby zachytila vůni lesa a jeho přírodní krásu, kterou se snaží jak návrhářka, tak značka Nespresso zachovat. Kolekce „Gifts of the Forest“ zahrnuje několik kávových směsí v limitované edici pro systémy Original i Vertuo stejně jako sváteční příslušenství, které může být skvělým a inspirujícím dárkem pro rodinu a přátele. Milovníci kávy také mohou své blízké obdarovávat s vědomím, že značka Nespresso jejich dar vrátí lesu, protože zvyšuje svůj závazek agrolesnictví tím, že pomáhá chránit 10 milionů stromů v amazonském pralese

Dary lesu 

Společnost Nespresso totiž uzavřela partnerství s organizací Conservation International, aby o letošních svátcích vrátila lesu jeho dary. Již téměř 20 let se zaměřuje na ochranu přírody prostřednictvím agrolesnických projektů, aby uchovala ekosystémy, na nichž jsou pěstitelé kávy závislí. Aby mohl tento závazek překročit hranice pěstování kávy a poskytnout podporu i dalším místním komunitám, pro něž je les domovem, oznamuje značka svůj příspěvek k ochraně 10 milionů stromů (47 000 hektarů) v amazonském lese La Pedrera v Kolumbii.

 

Johanna Ortiz x Nespresso
Info ikona

 

Kdo je Johanna Ortiz?

Johanna Ortiz je módní designérka, která navrhuje pod stejnojmennou globální luxusní značkou založenou v roce 2003 v Cali v Kolumbii. Základem jejího dlouhodobého úspěchu, je závazek místní komunitě. Na růst firmy Johanna reagovala nasazením strategie, která spočívala ve vybudování špičkového ateliéru, jenž zajišťuje uchovávání řemeslných dovedností, starých technik a kulturního dědictví. Celá rodina firmy Johanna Ortiz dnes zahrnuje více než 360 lidí, kteří jsou hrdí na její hodnoty místní výroby, tvorby pracovních míst a dávání příležitosti ženám i kolumbijským řemeslníkům. 

V roce 2017 Johanna Ortiz spustila iniciativu Escuela Johanna Ortiz, což je vzdělávací program, který nabízí bezplatné kurzy profesionálního šití a vyšívání. Kurzem již prošlo více než 60 žen, a i když na konci nemají žádnou povinnost k firmě Ortiz nastoupit, většina z nich se pro to však rozhodne. 

Na jaře 2020 Johanna Ortiz spolupracovala se značkou H&M, aby svůj design nabídla ženám na celém světě. Tato kolekce nejenom že oslavila ženy všech tvarů a velikostí ve více než 73 zemích světa, ale také byla vůbec první spoluprací této obří maloobchodní značky s designérkou z Latinské Ameriky. Tyto inciativy vysloužily Johanně Ortiz pozvání do Bílého domu i k OSN a zasadily se o její umístění v Business of Fashion 500, což je seznam lidí, kteří mají na globální módní průmysl největší vliv. 

Rozhovor s Johannou Ortiz si můžete přečíst na našem webu.

 

Johanna Ortiz x Nespresso
Info ikona

 

Co kolekce "Gifts of the Forest" nabízí?

Můžete díky ní prozkoumávat chuť lesů v nabídce Forest Variations, která je dostupná pro Original i pro Vertuo ve variantách Forest Black, Forest Fruit Flavour, Forest Almond Flavour. Ale ochutnat můžete i lahodné cocktaily, jejichž recepty byly zvlášť připravené tak, aby smyslový zážitek z kávy povýšily na novou úroveň. V nabídce je samozřejmě i řada příslušenství jako adventní kalendář Nespresso x Johanna Ortiz, cestovní hrnek či nákupní tašky z bio bavlny.

Více informací naleznete na webu www.nespresso.com