Molto buono! Kvůli těmto kuchyňským vychytávkám začnete vařit!

Vaříte? Pokud vám trouba slouží na odkládání zimních svetrů (stejně jako nám), pak věřte, že ode dneška uděláte výjimku a s chutí si stoupnete ke sporáku. Na český trh přichází limitovaná spolupráce značky SMEG a italského módního domu Dolce & Gabbana! Připraveni na „la cucina familia”…

Radar, tryskový motor či první televize byly převratné vynálezy, které se objevily po skončení druhé světové války. Ve stejnou dobu vstoupila na trh domácích spotřebičů značka Smeg, dodnes vlastněná rodinou Bertazzoni. V roce 1956 představila jeden z prvních sporáků s funkcí automatického zapalování pod mazlivým názvem Elizabeth. Vsadili na to, že pokud mu dají ženské jméno, stane se víc než jen kuchyňským spotřebičem. Inovativní přístup potvrdili i u pračky s předním plněním uvedené v době, kdy převládaly ty plněné shora. V 70. letech pak vyrobili jako první myčku na 14 sad nádobí a v další dekádě první vestavnou varnou desku a troubu v Evropě. Ale největší poprask mezi konkurencí i zákazníky způsobili, když v roce 2007 po bok tisíců hranatých chladniček postavili tu svou pojmenovanou FAB. Retro přístroj oblých tvarů, různých barev s chromovanou rukojetí jako z 50. let. 

FAB

Pro italský módní dům Dolce & Gabbana vznikla limitovaná kolekce nazvaná „Sicily is my love“. A tahle série kávovarů, robotů, toustovačů nebo mixérů se stane i vaší láskou na první pohled. Retro tvary SMEG se tak perfektně snoubí s barevným sicilským designem slavného italské značky a donutí chopit se míchačky i zaryté odpůrce vaření. Ostatně už slavný americký interiérový designér 30. let Billy Baldwin řekl: „Buďte věrni svému estetickému cítění, protože nic, co skutečně milujete, vám nezestárne.“ A to platí dvojnásob na výrobky, kde se elegance pojí s funkčností. 

Více informací získáte na www.pottenpannen.cz