Propagace značky ForYou.
Rakovina pohlavních orgánů v číslech
Celkově je každý rok českým ženám diagnostikováno přes 12 000 nádorů pohlavních orgánů a zhruba šestina žen rakovině nakonec podlehne.
Česká republika v Evropě drží smutné prvenství v počtu onemocnění rakovinou dělohy, na světě zaznamenáváme dokonce 2. nejvyšší výskyt právě u nás. Postihuje hlavně ženy po menopauze, s vysokou hladinou estrogenu. Každý rok ji lékaři diagnostikovali u více než 1800 žen v ČR.
Rakovina vaječníků je zásadně závislá na výskytu v rodině a ročně ji odhalí u více než 1000 žen, z nichž skoro neuvěřitelné 2/3 nemoci podlehnou. Podobná je i situace u rakoviny děložního čípku, která tvoří 25 % všech případů rakoviny pohlavních orgánů; úmrtnost je však nižší. Rakovinu vulvy pak gynekologové diagnostikují zhruba ve 200 případech za rok, a rakovinu pochvy v 50.
Proč se vyplatí pojištění pohlavních orgánů
Neblahá čísla z předchozího odstavce nám ukazují, že riziko rakoviny dělohy, děložního čípku, vaječníků či vulvy je u žen právoplatně jedním z největších strašáků. Samotný vznik rakoviny můžeme ovlivnit jen málo (očkování proti rakovině děložního čípku funguje nejlépe při aplikaci velice mladým dívkám), a proto je pojištění pohlavních orgánů chytrou možností, jak si zajistit prostředky na tu nejlepší možnou léčbu a vyhnout se strachu z pádu na finanční dno při boji s nemocí.
ING Pojišťovna připravila právě pro životní situace spojené s rakovinou pohlavních orgánů a rakovinou prsu speciální pojištění pro ženy ForYou. Objevíte-li příznaky rakoviny, získáte 750 000 Kč na zaplacení nejlepší léčby, 20 000 Kč na zajištění chodu domácnosti, asistenci v průběhu léčby i krytí 100 000 Kč pro případ smrti. A není v tom chyták – pojištění si můžete sjednat i bez dokládání rodinné anamnézy.
Pojištěním pohlavních orgánů přispíváte na prevenci
Za pojistné od 200 do 300 Kč měsíčně můžete chránit sebe před důsledky onemocnění a zároveň přispívat na prevenci pro druhé. ING pošle z každého pojistného 100 Kč na preventivní program rakoviny prsu v českých středních školách, a vy tak pomůžete přes 6000 lidí k lepšímu porozumění prvním příznakům rakoviny prsu nebo pohlavních orgánů.
Co na to říkáte dámy? Takové pojištění tu přece ještě nebylo!