Dělat chyby je důležité. V make-upu i v životě, říká drag queen Fatale

Měření

„Začínajícím drag queens a make-up nadšencům bych doporučil dělat chyby, protože dělat chyby je velmi důležité. Skvělého výsledku nikdy nedosáhnete bez chyb,“ říká Honza, který svoji lásku k líčení uplatňuje nejen při drag shows, ale i jako vedoucí prodeje v parfumerii SEPHORA.

„V civilním a drag make-upu je pro mě obrovský rozdíl, jelikož jako drag queen jsem někdo úplně jiný. V civilním životě nejsem tak barevný a tak sebevědomý, jako když jsem v dragu,“ přiznává Jan. „Fatale Vanity je svérázná, volná a nezávislá. Proto je pro mě drag obrovská úleva, uvolním se při tom a dělám věci, které bych normálně nikdy nedělal,“ dodává.

Rodina a nejbližší okolí s jeho proměnou v drag queen nemá nejmenší problém. „Babička mi dokonce koupila podpatky na moji první show,“ prozrazuje.

Ne všechno je ale vždy zalité sluncem. „Někdy to může být problém v navazování vztahů a hledání lásky. Ne každý tě totiž chce podporovat v tom, že vystupuješ jako někdo, kdo nejsi. Někdo to stále vnímá jako potlačení sama sebe,“ popisuje Jan nepochopení, se kterým se někdy setkává. 

SEPHORA hrdě zaměstnává a podporuje zástupce LGBTQIA+ komunity, protože bezpečné a inkluzivní prostředí pro všechny patří k základní DNA společnosti.

Video: Filip Jagr, Foto: @kocourova 
Styling: @theanniebaker, @fatalevanity a @miraromaniv