Když se spojí parfumérie a pětihvězdičkový hotel...

Andaz Prague vstoupil na trh jako lifestylový hotel, který čerpá z bohaté kulturní, architektonické a umělecké minulosti Prahy. Zároveň ale spoluvytváří i její přítomnost a budoucnost. Spolupráce s jedinečným českým parfémovým domem Pigmentarium je tedy počin, který tuto představu 100% naplňuje.

Úspěch na první dobrou

Toto partnerství vzniklo na základě jiné spolupráce. Pigmentarium představilo v květnu roku 2022 v Paříži svoji poslední kreaci – parfém Genesis formou POP-UP vernisáže Terezy Štětinové. Po pařížské prezentaci následovalo představení i pro odbornou pražskou veřejnost, které se odehrálo právě v apartmá Adiny Mandlové v hotelu Andaz. Tato prezentace a především vůně Genesis hotel doslova ovládla. Vůně vyvolala obrovský dojem v tom, jak příjemně zapůsobila v interéru, takže mezi hotelem a parfémovým domem přirozeně vyplynula dohoda. Vybrané společné prostory hotelu jsou prostřednictvím elektrických difuzérů od té doby provoněny neopakovatelnou vůní Genesis.

Exkluzivní záležitost

Od začátku vůně slavila mezi klienty hotelu Andaz velký úspěch, takže se nabízelo, aby si ji hosté mohli odvézt domů a připomenout si tak svůj unikátní pobyt v Praze. Jde o ideální dárek nebo upomínkový předmět. A protože hned zkraje projektu bylo zřejmé, že hotel nechce svým klientům nabídnout tento výjimečný produkt obyčejnou formou, vznikla exkluzivní kolekce uměleckých flakonů a krabiček z dílny Terezy Štětinové. Ta o spolupráci řekla: „Flakony navrhované exkluzivně pro Andaz nebyla zakázková tvorba v pravém slova smyslu, protože jsem měla absolutní svobodu flakony a krabičku pojmout po svém. Jedinou podmínkou bylo pracovat s již existujícím tvarem a rozměrem stávajících lahviček.“

Design mořských vln

Vznikl tak krásný flakon expresivně pomalovaný sklářskými barvami. Na technologii se podílel ještě renomovaný sklář Jan Janecký, který spolupracuje se značkou Moser a je zároveň i skvělým technologem. Společně tak vytvořili matně bílé flakony s efektem rozbouřených mořských vln. Víčka zase evokují kousky dřeva vyplavená mořem na břeh. Právě takový předmět mimoděk seberete na procházce, stčíte do kapsy a když je znovu najdete, připomene vám atmosféru místa. Každý flakon a každé víčko jsou rukodělným originálem, který se klientům hotelu Andaz stane vzácným, stejně jako přebal krabičky dekorován slepotiskem ražené vlny.

Měření