Vůně jako zlomový okamžik, kdy se život stává vzrušujícím

Od múzy k legendě: Příběh L'Interdit

Zrození L'Interdit v roce 1957 bylo nejen milníkem v historii módního domu Givenchy, ale také výrazem pevného přátelského vztahu mezi Hubertem de Givenchy a Audrey Hepburn. Tento vztah, který se začal formovat na filmových placech a ve světě haute couture, měl své kouzlo. Když Givenchy vytvořil L'Interdit speciálně pro Audrey, zamilovala se do něj natolik, že jej nosila celý rok bez publikování veřejnosti. A když se Hubert De Givenchy později zeptal Audrey, zda může parfém uvést na trh, Audrey odpověděla: „Je vous l'interdis!“ („Zakazuji vám to!“)

Oslava ženské dvahy

O více než šest desetiletí později, v roce 2018, Givenchy představil novou verzi L'Interdit. Tato nová vůně byla vzdáním holdu Audrey Hepburn a zároveň oslavou moderní ženy – silné, nezávislé a nebojácné. Nová kompozice byla výsledkem práce mistrovských parfumérů, kteří se nechali inspirovat původním L'Interdit, ale přidali do něj nové, modernější prvky. Dominique Ropion, Anne Flipo a Fanny Bal do nadčasového flakonu inspirovaného originálem s příznačně zaoblenými hranami ukryli kytici bílých květů pomeranče, jasmínu a tuberózy s kontrastním přídavkem zemitých a temných tónů pačuli a vetiveru.

Evoluce Parfému: Od intenzity ke smyslnosti

V roce 2021 přišla na trh Eau de Parfum Rouge, což byla další smělá iterace, tentokrát zdůrazňující smyslnost a vášeň. Design flakonu v karmínově červené barvě nejenže vynikal na pultech parfumerií, ale také symbolizoval ohnivý a vášnivý charakter vůně.

Nejnovější kapitola: L'Interdit Rouge Ultime

Příběh ikonické vůně L'Interdit od Givenchy nabírá nový rozměr s příchodem Rouge Ultime edp, která se rychle stává oblíbenou. Tato smyslně gurmánská verze spojuje okouzlující a smyslný základ L'Interdit s novými tóny. Bílé pomerančové květy jsou nyní obohaceny o tmavé tóny kakaové slupky, čímž vůně získává zcela nový charakter. Design flakonu, tentokrát v odstínu rudého laku, umocňuje výraznost vůně. 

Ikonický černý akord L'Interdit, který tvoří protipól k lehkému a květinovému bílému akordu, vzbuzuje touhu. L'Interdit Rouge Ultime edp přináší poselství: „Když touha získá skutečnou podobu, vzrušení se mění v naprostou závislost.“ Složení vůně tvoří hlava s kakaovými lusky, pomerančem a mandarinkou, srdce z pomerančových květů a tuberózy, doplněné o základ tvořený pačuli, medem, vetiverem a pižmem.

Měření