Hladká kůže je zkrátka sexy. Zbavte se chloupků na dlouho.

Chloupky jako norma

Vykukující chloupky z bikin, z podpaží i zpod sukní už v dnešní době překvapí jen málokoho. Pro někoho může být právě to symbolem ženské rovnoprávnosti a přirozenosti. Pokud je ale pro vás tahle forma vyjadřování feminismu trochu moc a zkrátka je vám příjemnější jemná kůže, pravděpodobně si voláte na pomoc žiletky, epilátory, voskové pásky nebo používáte cukrovou epilaci.

Dokonalou hladkost vám může zajistit i IPL epilátor od značky Braun. Nejenom, že se snadno používá, ale navíc zvládá pracovat bezbolestně. Když budete navíc IPL epilátor používat pravidelně, chloupky porostou čím dál méně a pomaleji, až se jich nakonec můžete zbavit úplně.

Jak funguje? 

IPL epilátor funguje na bázi světelných paprsků a technologii Intense Pulsed Light, odkud pramení i jeho název – IPL. Světelné paprsky šetrně, bezpečně a bezbolestně opečují vaši pokožku a zpomalí růst chloupků. Dermatoložka Jana Housková vysvětluje:„IPL neboli intenzivní pulzní světlo je technologie využívající přeměnu světelné energie na tepelnou. Světelné paprsky, které epilátor vydává, zasahují melanin ve folikulech chloupků pod povrchem kůže. Tím přerušuje cyklus dorůstání chloupku. Chloupek se zahřeje a vypadne.“

Velkým benefitem IPL epilátorů je trvalé odstranění chloupků, kterého lze pravidelnou aplikací dosáhnout, a to jednoduše a v pohodlí vašeho domova. Technologie IPL totiž dokáže zpomalit růst chloupků a zredukovat i jejich počet.

Jediné, na co si musíte u IPL epilátorů dát pozor, je vhodnost použití pro vaši barvu pokožky a chloupků. IPL epilátory totiž nemohou používat zrzky, blondýnky a majitelky šedých chloupků. Nevhodný je také pro tmavší pleť, pokožku s kožním onemocněním nebo pro těhotné a kojící ženy. Nicméně při dodržení všech doporučených postupů se IPL epilace nemusíte obávat.

Jak na IPL epilaci?

Ačkoliv to zní překvapivě, nejprve si oholte všechna místa, která chcete pomocí epilátoru IPL epilovat. Kdybyste totiž danou oblast neoholili, chloupky by se během působení paprsků spálily. IPL epilátor totiž nefunguje tak, že by odstraňoval již vyrostlé chloupky, ale působí na ty, které ještě nevyrostly, a tedy jsou okem nepostřehnutelné. Dejte si tedy s holením na čas a pečlivě oholte všechna místa, která chcete IPL epilátorem ošetřit.

Jakmile bude vaše pokožka oholená a připravená na epilaci pomocí IPL technologie, připravte si k ruce svůj IPL odstraňovač chloupků a pusťte se na věc. Před samotnou aplikací je také vhodné, abyste si důkladně přečetli příbalovou příručku, která může obsahovat technické parametry použití i praktické tipy, jak přístroj použít pro co nejlepší výsledek. 

Přístroj poté přikládejte k pokožce a klouzavým pohybem ji ošetřujte pomocí IPL paprsků. Řada IPL epilátorů nabízí různé nástavce pro různé části těla a k dispozici máte také několik režimů intenzity světelných záblesků. 

První výsledky uvidíte už za 3 týdny

Hladká pokožka vám při dodržování režimu vydrží až 1 rok, takže se nebudete muset během letních měsíců trápit s jinými metodami. Individuální výsledky se samozřejmě mohou lišit. Základem úspěchu je ale pravidelnost a důslednost.

„Odstraňování chloupků pomocí IPL technologie je nutné opakovat v pravidelných intervalech s postupně redukující se četností. A to proto, že IPL zachytí pouze ty chloupky, které jsou v růstové fázi (tzv. anagenu). Při opakovaném a pravidelném počátečním ošetřením a následně při udržovacích ošetřeních zůstane pokožka dlouhodobě hladká,“ říká dermatoložka Jana Housková.

Intenzita podle odstínu pleti

IPL epilátor Braun Silk-Expert Pro 5 disponuje inteligentní technologií Skin Pro 2.0, která automaticky a nepřetržitě optimalizuje každý záblesk až 80x za sekundu a neustále tak upravuje intenzitu světelných paprsků podle odstínu pleti a chloupků v různých částech vašeho těla.

Díky tomu docílíte bezchybné a bezpečné epilace a dlouhotrvající hladké pokožky od hlavy až k patě, a to včetně citlivých oblastí, jako jsou podpaží, obličej a intimní partie.

IPL epilátor Braun Silk-Expert Pro 5 je také vhodný i na epilaci pubického ochlupení a chloupků v anální oblasti. Kromě toto se jedná o nejrychlejší IPL epilátor na trhu. Světelné záblesky totiž vysílá až 0,5x za sekundu, což je zhruba 125x za minutu. Díky tomu bude vaše pokožka krásně hladká s minimem vynechaných míst.

Měření