Maskné: Kožní problém způsobený rouškami

Pro většinu z nás se stalo dodržování bezpečných odstupů a neustálé mytí rukou novou realitou. Abychom se ochránili před virem, často nasazujeme respirátor nebo roušku. Bohužel jejich dlouhodobé nošení způsobuje naší pleti jisté nepříjemnosti – dochází k ucpávání pórů a mohou se objevovat i vyrážky. Stručně řečeno, máme co dočinění s novým kožním problémem, který už získal svůj vlastní odborný název – maskné!

Co je to maskné?

Termín maskné je odvozen z kombinace dvou anglických slov - „mask” a „acne”. V zásadě jde o mechanické akné a různé druhy vyrážky, které se objevují zejména na bradě, tvářích a kolem úst, tedy v místech, jež často zakrýváme rouškou. Příčiny tohoto typu akné jsou dvě. Prvně je viníkem konstantní dráždění kůže, kvůli kterému dochází k narušení její ochranné bariéry. Druhou příčinou je pak vlhkost, jež se během dlouhodobého nošení pod rouškou tvoří. A pokud každé ráno aplikujete na pleť make-up, kožní problém se jen zhoršuje... Protože je ale nošení roušky důležitá věc, díky které chráníme sebe i své okolí, sundat si ji na veřejných místech prostě nemůžeme. Naštěstí existují způsoby, jak udržet pokožku zdravou a jak zabránit tomu, aby maskné vůbec vzniklo.

Jak zabránit maskné?

Zdravé a šťastné pokožky docílíme jen kvalitní péčí, která stojí na dvou základních kamenech – čištění a hydrataci pleti. Nezapomínejte každý večer důkladně a do hloubky vyčistit pleť, abyste z ní odstranili všechny nečistoty. Po odlíčení pak použijte hydratační, výživný krém, který pomáhá obnovit ochrannou bariéru pokožky.

Abychom vám vše usnadnili, připravili jsme pro vás pár jednoduchých kroků, díky kterým bude vaše pleť navzdory častému nošení roušky zase zářit.

 

Péče o pleť od značky FOREO - UFO 2 a LUNA mini 3
Info ikona

Péče o pleť od značky FOREO - UFO 2 a LUNA mini 3

 

1. Noste kvalitní roušku

Abyste zabránili zbytečnému mechanickému poškozování pleti, vybírejte roušky z lehkých a prodyšných materiálů, jako je bavlna, hedvábí nebo satén. Zadržují méně tepla a vlhkosti, díky čemuž kůži tolik nedráždí. Dalšími klíčovými faktory je jejich častá výměna, praní a sušení. Protože tkanina zachycuje prach a bakterie, je vhodné roušku před nasazením na obličej ještě přežehlit.

2. Umývejte si obličej

Pravidelné čištění pleti je pro její krásný vzhled naprosto zásadní. Z pórů je totiž potřeba odstranit nečistoty, pot a maz, aby se zbytečně nerozšiřovaly a zároveň tvář zbavit odumřelých kožních buněk. Při této beauty rutině se snažte vyhýbat agresivním kosmetickým produktům, které kolikrát napáchají víc škody než užitku. Značka FOREO nabízí v tomto ohledu perfektní řešení připomínající domácí lázně. A tím je není nikdo jiný, než inteligentní sonický kartáček LUNA mini 3.

3. Chraňte svou pleť

Naše pokožka potřebuje v tomto náročném období obzvlášť ohleduplný přístup. V první řadě ji neopomínejte hydratovat, protože jen nastolení správné úrovně vláhy v pleti je ten nejlepší způsob, jak posílit její ochrannou bariéru a zastavit škodlivé bakterie. Dopřejte jí také speciální intenzivní péči – se svou armádou pleťových masek přichází na pomoc sonický přístroj pro nanášení masek UFO 2 . Zkombinovat ho můžete např. s denní maskou Make My Day s obsahem kyseliny hyaluronové a červených řas, která pleť hydratuje a chrání před vnějšími vlivy. Samozřejmě nezapomínejte používat opalovací krém, díky němuž neriskujete zbytečné pigmentové skvrny a oddálíte i vznik a prohlubování vrásek.

4. Zastavte akné

Pokud se o svou pleť správně staráte, ale přesto vás trápí rozsáhlé akné, poraďte se se svým dermatologem. Jestliže se vám ale objeví sem tam pupínek, stojí za to vyzkoušet neagresivní lokální řešení. Nejsilnější zbraní proti akné je chytré pero FOREO ESPADA . Toto zařízení využívá sílu modrého světla, které se o akné postará jednoduchým, účinným a rychlým způsobem. Stejnou techniku používají i dermatologové jako součást profesionálního ošetření, ale jen díky FOREO ho můžete mít za zlomek ceny a v pohodlí domova.