Proč používat kosmetická másla?

 

Základní stavební kameny

Rostlinné oleje a vosky jsou naprosto nezbytnou součástí kosmetických másel, neboť dokonale vyživují pokožku. Doporučuje se je aplikovat po sprše, kdy je pokožka vlhká a póry rozšířené. V tento okamžik se rychleji vstřebají a lépe proniknou do nejhlubších vrstev pokožky. Dle množství použitého oleje jsou poté kosmetická másla více či méně mastná. K máslům, jimž trvá delší dobu, než se vstřebají do pokožky, patří mangové a bambucké. Oproti tomu máslo kakaové se vpije do pokožky téměř okamžitě.

 

Bambucké máslo
Info ikona

 

Seznamte se s „africkým zlatem“

Tímto názvem je přezdíváno bambucké máslo, jež je získáváno z ořechů vysokého zeleného stromu, který je v oblasti tropické Afriky považován za posvátný. Nejen proto je bambucké máslo řazeno mezi přírodní poklady. Vděčí za to svým regeneračním a zkrášlujícím vlastnostem. Pravidelná aplikace tohoto másla urychluje regeneraci buněk a podporuje tvorbu kolagenu, udržuje pružnou a pevnou pleť, eliminuje vznik vrásek a napomáhá léčbě kožních problémů. Těmi jsou akné, lupénka, dermatitida a atopický ekzém. V neposlední řadě má bambucké máslo nezanedbatelný vliv na vlasy, u nichž podporuje růst, vyživuje vlasové kořínky, odstraňuje lupy, regeneruje roztřepené konečky.

 

Rtěnka s bambuckým máslem
Info ikona

 

 

Omamná vůně a sametová pokožka

Rozhodnete-li se vyzkoušet kakaové máslo, v prvé řadě vás obklopí jeho neodolatelné aroma. Je totiž vyráběno z kakaovníku pravého, konkrétně lisováním jeho rozdrcených kakaových bobů. V jeho složení nalezneme vysoký obsah antioxidantů a mastných kyselin. Zajišťuje elasticitu a podporuje hydrataci, proto se doporučuje při suché pleti, lupénce a ekzémech.

 

Kakaové máslo
Info ikona