Čtenářky testují: séra proti pigmentovým skvrnám – yes or no?

Pigmentové skvrny mohou mít tolik příčin, že proti nim lze jen těžko bojovat pouze jedním univerzálním přípravkem. Velmi záleží na původu těchto nedokonalostí a na specifických potřebách pleti. Žena ve věku okolo 30 let s jizvami po akné vyžaduje odlišnou pečující kosmetiku než žena po čtyřicítce bojující se suchou pletí a vráskami.

Tento fakt bere značka NIVEA v potaz a tak vyvinula produkty, které berou ohled na příčiny vzniku. Nevzhledné tmavé skvrny na pokožce jsou totiž často způsoby i vystavením slunci, hormonálními změnami běhěm těhotenství nebo menopauzy. Dalšími spouštěči ale můžou být i již zmiňované pupínky, ale i popáleniny, kožní onemocnění nebo různé poškození kůže.

NIVEA uvedla první sérum proti pigmentovým skvrnám s patentovanou složkou LUMINOUS630® již v roce 2020. Nyní přichází s rozšířenou řadou sér proti skvrnám LUMINOUS630®, která se zaměřuje na hlavní příčiny vzniku pigmentových skvrn. Díky tomu, že pracuje na buněčné úrovni, je skutečně účinná a přináší první viditelné výsledky již za dva týdny.  

Čtenářky Elle s různými typy pleti měly jedinečnou možnost vyzkoušet, zda je řada Cellular Luminous630 skutečně tak účinná.

Z jakých sér si mohly vybrat?

NIVEA Sérum proti tmavým skvrnám po akné CELLULAR LUMINOUS630®, které bylo vyvinuto pro potřeby mastné a smíšené pleti se sklonem k nedokonalostem. Obsahuje patentovanou látku LUMINOUS630®, která působí na buněčné úrovni a redukuje a zesvětluje tmavé skvrny po akné. Kyselina salicylová známá pro své exfoliační vlastnosti jemně odstraňuje nedokonalosti pleti a kyselina hyaluronová pleť hydratuje. Extrakt ze zeleného čaje přispívá k redukci mazu produkovaného pokožkou. Sérum díky svému složení nejen viditelně redukuje tmavé skvrny, ale také pleť vyhlazuje, zjemňuje a zmatňuje.

NIVEA Sérum proti pigmentovým skvrnám Cellular Luminous630® vyrovnává produkci melaninu, který stojí za vznikem pigmentových skvrn způsobených slunečním zářením nebo hormonální nerovnováhou.

NIVEA Omlazující sérum proti pigmentovým skvrnám CELLULAR LUMINOUS630® redukuje a zesvětluje tmavé skvrny a zabraňuje vzniku nových a obsahuje i další účinné látky jako kyselinu hyaluronovou a kolagenový booster.

Jak zní jejich verdikt?

Značka NIVEA testující nezklamala. Nová pleťová séra vzbudily nadšení, obzvlášť jejich textura, která se velmi příjemně roztírá po pleti a skvěle se vstřebává, takže nezanechává na obličeji nepříjemný pocit. Naopak je pleť hezky vyživená a hydratovaná.

Celých 100 % čtenářek séra vyhovovaly a chválily si jeho texturu a pocit po nanesení!

Kromě toho 96 % čtenářek potvrzuje, že jsou pigmentové skvrny po dvou týdnech používání světlejší a méně viditelné.

Pleťová séra CELLULAR LUMINOUS630® tak poskytují efektivní pomoc v boji proti všem typům pigmentových skvrn, což je skvělá zpráva pro všechny toužící po co nejdokonalejší a nejzářivější pleti.

Kredit: Foto: Petr Weigl, styling: Radka Sirková, MUAH: Sabina Homolová, video: Filip Jägr

Měření