Kadeřnická soutěž Style & Colour Trophy je tady — a česká esa v ní?

Kadeřnická soutěž, kterou už od roku 1954 (a jde tak o nejstarší kadeřnickou akci vůbec) pořádá L’Oreal Professionnel Paris. Avšak letos se tahle událost oetvřela i kadeřníkům mimo značku L´Oréal Professionnel Paris. Smyslem soutěže je propojovat kadeřníky, pomáhat jim navzájem se inspirovat a nakonec vybrat ten nejpovedenější French Edito look, tedy look hodný obálky módního magazínu.

Celosvětové velké finále navíc bude, stejně jako již loni, možné sledovat online (v rámci samostatné Youtube epizody internetového seriálu Run Le Hair Show, který je určen pro všechny vlasové nadšence).

Podmínky účasti do velké vlasové soutěže se zdají být jednoduché — zaregistrovat se a úspěšně projít třemi koly soutěže — online předvýběrovým, národním finále a celosvětovým finále, které bude odvysílané online. Kdo jsou letošní čeští finalisté? Je jich 5 a každému z nich jsme položili následující 3 otázky:

Podmínky účasti se zdají být jednoduché — zaregistrovat se a úspěšně projít třemi koly soutěže — online předvýběrovým, národním finále a celosvětovým finále, které bude odvysílané online. Kdo jsou letošní čeští finalisté soutěže, ve které hlasování ještě neskončilo (trvá až do 28.8. 2022). Položili jsme jim následující otázky:

1. Inspiraci pro soutěžní look. Kde jste ji čerpali?

2. Co máte na práci kadeřníka nejraději?

3. Jakou techniku máte jako nejoblíbenější?

Jan Rigó

1. „Inspirací mi byla právě titulní strana módního magazínu, jelikož letošní téma soutěže je French Edito. 

2. Bude to znít ohraně, ale já na své práci miluji úplně vše.“

3. „Osobně mám rád všechny techniky barvení. Už jako dítě jsem barvil babičku kartáčkem na zuby a těšil se na výsledek.“

Jeho soutěžní look můžete vidět níže:

Jan Rigo
Info ikona

Leona Šenková

1. „Inspiraci jsem čerpala hlavně ze současných trendů, trochu improvizovala, ale čerpala jsem i od svojí kamarádky, kterou jsem si vybrala za svoji první modelku. Nosí spíše pánský styl a její přání — vypadat více žensky mi bylo potěšenim splnit, a přitom soutěže Colour Trophy využít.

2. „Na práci kadeřnice mám nejraději, když je výsledek vidět za pár hodin – a klientky ode mě odcházejí nadšené a štastné. Myslím, že je to jedna z nejkrásnějšich profesí.“

3. „Nejoblíbenější služby? French glossing, střih a styling dámských klientek.“

A její finálový look?

Info ikona

Eva Galuszková

1. „Inspiraci jsem hledala sama v sobě, chtěla jsem dokázat že i mladý kadeřník s malou praxí dokáže dělat zázraky.“

2. „Nejraději mám tu kreativitu, kterou jsem jako kadeřník schopná mít a tu možnost splnit přání klienta. Ve chvíli co mi odejde spokojený klient/ka s úsměvem na tváři, je to nejvíc co mi práce může dát.“

3. „Moje nejoblíbenější technika je balayage nebo krátké střihy, v tuto chvíli jde o detaily, na kterých si zakládám.“  

Look, se kterým bojuje ve velkém finále:

Info ikona

Veronika Ešnerová

1. „Inspiraci čerpám asi nejvíce ze školení na Loreal Access platformě pro profesionály, kde se společně učíme a rozvíjíme. Dále mne inspiruje celý módní svět, včetně nositelných trendů z ulice. Inspiraci čerpám také z tutorialů a sociálních sítí. “

2. „Na práci kadeřnice mám nejraději proces proměny, kdy klientům nový účes pozvedne nejen jejich celkový vzhled a půvab, ale třeba i náladu a sebevědomí.  Největší odměnou je pro mě vždy spokojenost klienta. 

3. Má nejoblíbenější technika se vždy odvíjí od aktuálních módních trendů a ročního období. V létě mám v oblibě svatební účesy, prosvětlování a různé techniky balayagí.  S podzimem se u klientek těším na oživení barev vlasů k podzimním outfitům. V zimě si zase užívám tmavší odstíny barev a techniku french glossing shadow. A jaro je většinou období změn, kdy odhazujeme kabáty a chceme odvážnější účesy a střihy.“

Její soutěžní look zde:

Info ikona

Stanislava Becková 

1. „Inspirace sbírám ráda ze zahraničí, kde se ženy o sebe rády starají a jejich vlasy vypadají přirozené, jejich balayage vypadá zesvětlena jako od sluníčka, nechávají si přirozené vlny od moře...."
 
2. „
Nejvíc se věnují barvám a zesvětlením, na své práci miluju když se klientka cítí ženský a tím že jí vlastně dokážu udělat krásný vlasy ji zvednu sebevědomí, takže je pak díky tomu spokojená sama ze sebou."
 
3. „
Nemám jednu oblíbenou techniku, častěji kombinuju různý techniky, s kterými si ráda pohrávám,například balayage kombinovány melír tenký a další různě me tajné techniky,které bych chtěla do budoucnat kadeřnickému světu ukázat.“ 

A jaký účes pro finále soutěže vytvořila?

Info ikona

Prohlédla jste si jednotlivé looky a máte svého favorita? Hlasování o vítězi stále probíhá, tak mu pomozte k vítězství!

Každý z finalistů národního kola má šanci posbírat hlasy až do 28.8. 2022. Chcete i vy dát ten svůj? Stačí se na webu zaregistrovat, kde můžete  pro svého favorita jednoduše hlasovat. A abyste pak mohla sledovat velké finále, které vypukne na podzim, připojte se k živému vysílání na Youtube. #SCTrophy.

Info ikona
Měření