Nejrychlejší způsob jak vlasům dodat lesk. Doporučuje i Sydney Sweeney

Začněme dobrou zprávou: To, že se vlasy nelesknou, ještě neznamená, že jsou nějak vážně poškozené. U některých typů vlasů stačí, že jednou nepoužijete kondicionér nebo zvolíte špatný typ vlasových přípravků, nedostatek hydratace se může okamžitě projevit menším leskem.

„Když se vlasy přestanou lesknout, znamená to, že jsou špatně upraveny nebo špatně vyživeny. Lesk vlasů způsobuje odraz světla, a pokud byste se na matný vlas podívali mikroskopem nebo Kérastase kamerou, zjistíte, že má zdrsněné, jakoby odloupnuté kutikuly, proto nedokáže světlo odrážet,“ vysvětluje renomovaný kadeřník Adam Ondrušek.

Zdravé vlasy naopak mají buňky kutikuly těsně u sebe, takže na dotek působí hebčí. Když jsou vlasy na svém povrchu hebké a nejsou příliš znečištěné, odráží více světla a jiskřivě září.

Nejúčinnější první pomoc

Podle odborníka je proto zásadní vlas správnou péčí uhladit a jeho povrch vyrovnat. „Pokud vlas není úplně zničený, pomůže výživa, speciálně vybraná pečující řada na míru vašim vlasům a vůbec nejlepší je olej, který si s tím poradí skoro vždycky,“ dodává Adam Ondrušek s tím, že pokud se poradíte s odborníkem, lze stav vlasů výrazně zlepšit už po první návštěvě salonu.

Pro domácí použití, pro pravidelnou péči i jako první pomoc si pořiďte legendární vlasový olej Elixir Ultime od Kérastase. Je celosvětově nejprodávanějším produktem značky Kérastase - každou minutu se na světě prodají 3 kusy tohoto oblíbeného oleje. Jeho účinky jsou léty prověřené a navíc letos přichází v ještě vylepšené verzi a v doplnitelném balení. Inovované složení obsahuje kamélii olejnou a kamélii japonskou s antioxidačními účinky, doplňuje je arganový olej, díky nimž opravdu spolehlivě vyživuje, rozjasňuje a přináší o 100 procent více lesku až na 48 hodin.

Vlasy jako z Hollywoodu

Olej si zamilovala i hvězda seriálů Euforie či Bílý lotos Sydney Sweeney. „Elixir Ultime byl prvním produktem značky Kérastase, který jsem kdy použila. Nosím ho stále s sebou a zjišťuji, že zvyšuje sílu, lesk a celkovou hebkost mých vlasů,“ potvrzuje herečka.

Zamilovala si také multifunkčnost tohoto přípravku. Elixir Ultime vlasy hydratuje, předchází roztřepeným konečkům, chrání před teplem až do 230 stupňů, a tak ho můžete použít i jako ochranu před foukáním. Vlasům také zajišťuje 96 hodin bez krepatění. Nová verze oleje je navíc vyvinuta tak, aby ji vlasy rychleji vstřebávaly, a tím pádem mohla přinášet ještě intenzivnější účinek.

4 způsoby použití

Různý je i způsob použití, který můžete přizpůsobit vlastním potřebám. Olej můžete použít jako předšamponovou péči, kdy aplikujete dvě dávky oleje na suché, čerstvě pročesané vlasy. Před nanesením šamponu je samozřejmě opláchnete.

Pokud chcete extra hydrataci, přimíchejte jednu nebo dvě dávky oleje do masky, kterou následně vmasírujete do délek. Použít jej můžete také jako termoochranu před foukáním nebo jinou tepelnou úpravou, a pomůže i jako pečující styling.

„Osobně Elixir Ultime nejraději používám jako finální produkt, zejména po navlnění nebo narovnání vlasů na dodání hydratace a lesku,“ říká Adam Ondrušek.

Výhodou nové verze oleje je také to, že poprvé dostal znovu doplnitelný flakon, a tak si příště koupíte už jen náhradní náplň. Praktické cestovní balení o objemu 30 ml je ideální pro vaši dovolenou. Lehce pozměněná a osvěžená je také ikonická vůně oleje.

Jak ještě podpořit lesk vlasů

Často i hezky zdravý vlas špatným zacházením sami narušíme a lesk mu vezmeme. „Nejhorší je nesprávné foukání, tedy zásah teplým vzduchem, aniž bychom vlasy před tím chránili a uhladili. Kvůli tomu rovněž zůstávají vlasová vlákna otevřená a světlo se neodráží,“ upozorňuje kadeřník.

Lesk vlasů podpoří i studený vzduch, a důležité je, abyste vlasy foukali správným směrem, tedy po směru jejich růstu.

Vaší snaze o lesklé vlasy neprospívají vlhkost a znečištění. Okolní vlhkost a vnější agresivní vlivy jako UV záření skutečně mění vzhled vlasů, které krepatí nebo se stávají matnými. Stejně může působit i česání, příliš časté mytí, vlasový styling a barvení.

Důležité je zkrátka používat profesionální produkty a barvy na vlasy, šetrně je mýt, dodávat jim intenzivní výživu a hydrataci a pravidelně navštěvovat kadeřníka,“ uzavírá Adam Ondrušek.

Měření