NEODOLATELNĚ DLOUHÉ A ZDRAVÉ VLASY? VÍME, JAK NA TO!

Kulmování, žehlení, barvení, splétání… je mnoho módních trendů, které dnes a denně ohrožují zdraví našich vlasů. Ničí jejich pevnost, přirozený lesk a hlavně zdraví. Na druhou stranu nádherně dlouhé vlny vypadají tak krásně! Kdo z nás někdy neměl ten pocit, že se mu vlasy „zasekly” na jedné délce a víc už ne a ne narůst? Genetika do značné míry určuje jejich strukturu, barvu, pevnost a objem, ale správná péče dokáže hotové zázraky.

Jak mít dlouhé a zdravé vlasy během několika měsíců? 

Zkuste naše osvědčené triky:

1. Pravidelně zastřihávejte

Na úpravu roztřepených konečků nečekejte déle než osm týdnů. A choďte opravdu pravidelně! Zničené konečky mohou způsobit lámání v mnohem větším rozsahu, než když si necháte zastřihnout centimetr z celkové délky.

2. Minimalizujte tepelné úpravy

Používání fénů, žehliček nebo kulem vlasy oslabuje, to je bez debat. Zkuste tedy jejich používání omezit a nebo alespoň používat chytře. Například si vlasy fénem nesušte úplně mokré a počkejte chvilku až proschnou sami. Pak je stačí profouknout né příliš horkým vzduchem. Dalším nepsaným pravidlem je pak, že nikdy vlasy nerozčesávejte příliš hustým hřebenem nebo v nich nechoďte spát. Alfou a omegou jsou pak ochranné přípravky, které chrání vlasy před teplem. Vyzkoušejte například bezoplachový krém pro poškozené vlasy Elseve Dream Long od L’Oréal Paris, který vlasy skvěle ochrání a dodá jim přitažlivý lesk.

Elseve

3. Vlasy nezatěžujte zbytečnými stylingovými přípravky

Časté používání laků na vlasy nebo gelů oslabuje jejich kvalitu. Stejně tak jako například časté mytí. Vlasový guru doporučují mýt si vlasy maximálně 2 - 3x týdně.

4. Používejte kvalitní šampon a kondicionér

Vyberte si produkty přesně na míru vašich vlasů. Jemné vlasy mají jiné potřeby než třeba vlasy vlnité nebo barvené. Po umytí nezapomínejte nanést kondicionér, díky kterému svou hřívu krásně rozčešete a vyživíte. Zkuste novinku v péči o poškozené vlasy - šampon a kondicionér z řady Elseve Dream Long od L’Oréal Paris, které efektivně čistí pokožku hlavy, důkladně vlasy myjí, vyživují a navrací jim přirozenou krásu.

5. Nezapomínejte na masku

Dopřát své hřívě „něco extra” je nenahraditelným krokem na cestě za zdravými vlasy. Třeba taková chvilka odpočinku v podobě vyživující masky se vám bohatě vyplatí. Masku používejte jednou týdně, aby se vlasy zbytečně nezatěžovaly a nemastily.

6. Jezte zdravě

Možná vám to bude připadat zbytečné, ale potraviny bohaté na omega 3 nenasycené mastné kyseliny, selen, železo, zine a vitaminy A, B3, B12, C, E a biotin jsou vaší tajnou zbraní na cestě za nádhernou hřívou.  Přidejte proto do svého jídelníčku oříšky, lososa, avokádo, slunečnicová semínka nebo třeba vejce. A hodně pijte! Bez patřičné hydratace může dojít k poškození samotného kořene vlasu a následného vypadávání.