Proč je trvalá zase hit?

Kadeřník celebrit, Martin Tyl z vlasového Studia New You a odborný školitel značky Wella, se kterým jsme připravili unikátní beauty story Odlesky 80', kterou můžete vidět právě teď v listopadové ELLE, tvrdí, že trvalá ještě nikdy nebyla tak cool jako právě teď. Proč? „Vlny a kudrliny jsou totiž proklatě sexy a zároveň vás ihned omladí a dodají vám šmrnc,” říká. Aktuálně existují tři nejčastější typy trvalé - klasická osmedesátková s velkým objemem a bohatými kudrlinami, přirozené vlny, kdy kadeřník zdůrazní pouze pohyb vašich vlasů a módní vlnění podle posledních trendů, kdy kadeřník vytváří volné velké vlny. Co dalšího nám Martin o trvalé prozradil?

 

w

Trvalou (btw dneska se jí říká permanentní styling) si může dovolit prakticky kdokoliv, komu to umožňuje kvalita jeho vlasů. Nehodí se pouze pro oslabené vlasy ani přirozeně vlnité. Ty je lepší navlnit pomocí vhodných stylingových produktů, které zaručí, že se vlasy budou samy hezky kroutit.

 

 

m

Trvalá je chemický proces, nezvratná změna ve struktuře vlasu. Zmizí jen tak, že ji necháte odrůst. Pro méně odvážné je tu naštěstí semi permanentní trvalá, která se vymyje zhruba po osmi týdnech.

 

m

V salonu probíhá permanentní styling tak, že vám kadeřník nejprve umyje vlasy, natočí je na natáčky, nanese na ně přípravek, který rozpojí ve vlasech jednotlivé vazby, a následně je dalším přípravkem spojí v požadovaném tvaru. Navíc se dnes díky moderní kadeřnické alchymii mohou vlasy při procesu vlnění chránit a ošetřovat  zároveň.

 

mmm

Při domácí péči je důležité vždy používat vhodné stylingové přípravky pro kudrnaté nebo ztrvalené vlasy. Téměř každá značka má řadu k tomu určenou, která vlasy hydratuje a zároveň jim pomůže do tvaru. Mně se nejvíc osvědčila řada Twisted od Sebastian Professional, která obsahuje krém, sprej a pěnu, jež zaručí. že vaše kudrliny zůstanou lesklé, pružné a budou se přirozeně pohybovat. Skvělé jsou i přípravky od Welly jako vlasová pěna Boost Bounce pro vlnité vlasy nebo...

 

m

Pokud si doma chcete vytvořit krásně kudrnatou kštici, vlasy po umytí ošetřete stylingem pro kudrnaté nebo ztrvalené vlasy a vysušte fénem s difuzérem. Chcete-li jemnější vlny, vlasy po aplikování stylingu pouze pouze namačkejte a nechte volně uschnout.