Proč se vám lámou vlasy? Možná je nemáte správně vyčištěné.

Může za to voda?

Během mytí na vlasech ulpívá spousta nežádoucích látek, které postupně mění nejen odstín vlasu, ale ovlivňuje i jejich strukturu. Jestli má vaše kamarádka i tři měsíce po návštěvě kadeřnice stále stejný blond odstín, zatímco vy už po pár týdnech pozorujete žloutnutí, mohou to mít na svědomí kovy obsažené ve vodě, kterou si své vlasy myjete. Pokud vás trápí polámané konečky nebo dokonce i délky, můžou za tímhle problémem stát také kovy obsažené uvnitř vlasového vlákna. Ty máme ve vlasech sice téměř všichni, ale jejich množství se odvíjí právě od kvality vody, prostředí, v němž žijeme a hlavně od poréznosti vlasu.

Řešení nejen pro blondýnky

Dostal vás trend nějaké formy zesvětlování, jako balayage, ombre nebo melíry? V tom případě pravděpodobně víte, že svým vlasům musíte věnovat speciální péči. Ale věděla jste, že právě pro vaše vlasy jsou kovy obsažené ve vodě (především měď) největším rizikem? Právě kvůli nim možná vyčesáváte polámané konce. S řešením přichází značka L‘Oréal Professionnel Paris a řada Metal Detox. V laboratořích zjistili, že molekula Glicoamine dokáže proniknout do vlasového vlákna a obsažené kovy neutralizovat. Díky tomu jsou pak vlasy lesklejší, působí zdravějším dojmem a barva více září.

Info ikona

V salonu i na doma

Tuto speciální proceduru pečlivého, ale zároveň maximálně šetrného čištění vlasu si můžete dopřát v salonech od profesionálních kadeřníků. Ti vám také doporučí, z jakých produktů by se měla skládat následná domácí péče. Většinou jde o třífázovou rutinu Metal Detox, která vlasy ochrání a zachová zářivou barvu. Nevíte, kde ve vašem okolí salony nabízejí tuto profesionální službu? Svého kadeřníka najdete prostřednictvím lokátoru. Uvidíte, že se dozvíte spoustu užitečných tipů a především poznáte viditelný rozdíl v podobě vašeho účesu.

Info ikona

Řada Metal Detox od L'Oréal Professionnel Paris se skládá z několika vzájemně se doplňujících produktů. Kromě krémového šamponu působící proti kovům, ochranné masky proti ukládání kovových částic, stojí rozhodně za pozornost koncentrovaný olej a ochranný vlasový krém.

Koncentrovaný olej Metal Detox prokazatelně pomáhá k rychlejší obnově vlasového vlákna po jakékoliv službě barvení, balayage či zesvětlování. Dokonce slibuje až o 97 % menší riziko lámání, 2x lesklejší vlasy a spolehlivé barevné výsledky. Používá se na vlhké i suché vlasy a funguje skvěle i samostatně, ale svou sílu ukáže naplno v kombinaci se salonní službou. To, že nádherně voní a vlasy zároveň i chrání před teplem do 230 °C je už jen třešničkou na dortu.

Nepřekonatelné složení bezoplachového ochranného vlasového krému Metal Detox v sobě kombinuje mnoho superschopností: účinnou ochranu proti lámání vlasů, dlouhotrvající barvu, ochranu proti tepelnému stylingu, ale i bariéru proti škodlivým UV paprskům, které vlasy vysušují. Kadeřníci si oblíbili především jeho rychle tající texturu, která se vstřebá do vlasu okamžitě, aniž by ho zatížila. S tímhle krémem můžete dát sbohem také krepatění. Účinky jsou tak zřejmé na první pohled.

Měření