Žhavé plány na další dny nebo měsíce? Rozproudit adrenalin v Dubaji!

Zběsilá jízda na autodromu

Máte slabost pro závody F1, a zároveň samu sebe považujete za zkušenou řidičku? Pak si rozhodně nenechte ujít jízdu na autodromu, který nabízí řadu vysokorychlostních zážitků. Trať měří něco málo přes 5 kilometrů a můžete usednout za volant buď F1 Jaguar 2000, nebo Ferrari GT. Kde ráj všech pilotů ostrých vozů hledat? Dejte si do navigace: Motor City, Sheikh Mohammed Bin Zayed Road!

Potápění v bazénu do největší hloubky světa

Deep Dive Dubai otevřelo své brány v roce 2021 a pyšní se nejhlubším bazeném na světě, jehož hloubka má přes 60 metrů, a proto ho také najdete v Guinessově knize rekordů. Dostaňte se s dýchacím přístrojem a kompletní výstrojí dobrovolně až na samé dno bazénu, který svým tvarem připomíná ústřici. Potápění samo o sobě ale nemusí být jediným zážitkem — pod vodou můžete prozkoumat také potopené město nebo si třeba zahrát stolní fotbálek.

Deep Dive Dubai

Horem pádem dolů!

Už dlouho koketujete s myšlenkou, že si skočíte padákem? Jděte do toho! Když to navíc uděláte nad metropolí, kde o fantastické výhledy není nouze, plnění vašeho snu bude o to intenzivnější. Můžete se rozhodnout pro tandemový seskok ze 4000 metrů, nebo let ve větrném tunelu. A pokud jste už přece jen někdy skákala a svůj repertoár zážitků si hodláte jen doplnit, nabízí se ještě volný pád nebo wingsuit. Kde se k tomuhle adrenalinu zaregistrovat? V Dubai Marina.

Lanové vzrušení

Lanový skluz Xline je dalším místem, kde to adrenalinem jenom proudí. Řítit se dolů z výšky 170 metrů, rychlostí až 80 km/h? Tohle sice není zábava pro každého, ale pokud vyhledáváte netradiční zážitky, garantujeme vám, že na konci budete sršet endorfiny a budete prahnout po dalším kole. Tip: Před jízdou si nezapomeňte zarezervovat kameru GoPro, kterou si připevníte na ochrannou helmu, abyste celou tuhle crazy akci mohla zaznamenat. Atrakci najdete v Dubai Marina.

Skydiving

Vzplanutí v poušti

Jste raději pro pomalejší, avšak rozhodně ne přízemní aktivity, ideálně okořeněné orientem provoněnou až pohádkovou náladou? Nastupte v dubajské poušti do horkovzdušného balónu, se kterým vystoupáte do výšky 1200 metrů a užijte si pohled na rozpálené duny! Dění pod vašima nohama vám rozhodně neunikne, a tak přitom můžete sledovat nejrůznější tradiční akce, jako třeba sokolnickou show…Více o létání horkovzdušným balónem najdete na tomto webu.

Let horkovzdušným balónem Dubaj

Život na horské dráze

Jednou jste prostě dole, a jednou nahoře. To je život, ale taky pořádná zábava! Dostala jste chuť oddat se divoké jízdě s božským výhledem na dynamickou metropoli? Pak svoje kroky nasměrujte do Dubai Parks and Resorts či IMG World of Adventure.

Flyboard Dubaj

Dubaj je vyhlášená také svými vodními atrakcemi. U Flyboardu potřebujete nejen kuráž, ale taky balanc. Prkno, na kterém se osobně můžete doslova vznášet, je totiž připevněno k vodnímu skútru, z něhož tryská šílenou rychlostí voda, aby vás pozvedla do vzduchu. Díky tomu si můžete „plachtit“ ve výšce 10 metrů – a dostat se ještě výš. Chcete se okamžitě proškolit? Obraťte se na experty z NemoWatersports nebo SeaRide, kteří vás do tajů jednoho z nejnovějších sportů dokonale zasvětí. Více o dubajských vodních sportech zde.

Flyboard v Dubaji
Měření