Pozvěte si domů eleganci vonící nostalgií

Lépe než v bavlnce  

Tak se budete cítit zabalení do heboučké vlněné deky, jejíž geometrický motiv odkazuje na abstraktní umění Ray Eamesové. Textilní doplněk vznikl v roce 1947 a letos přichází v novém purpurovém provedení. Stejný tón se objevuje i na závěsné dekoraci Plywood Mobile, která si ve vzduchu pohrává také s růžovou a červenou.  

Posaďte se, prosím  

Kde? V obývacím pokoji do křesla Eames Lounge Chair v novém, tmavě zeleném čalounění z bavlny s manšestrovým efektem od dánské značky Kvadrat, a v kanceláři na Organic Conference Chair, kterou manželé Eamesovi navrhli ve spolupráci s finským designérem Eero Saarinenem. Křeslo je oblečené do rozkvetlého potahu, který připomíná návrhářčinu lásku ke květinám. Uvelebit se můžete také v křesle Aluminium Chair s potahem z prémiové kůže, kterou od 1. listopadu do 31. ledna 2024 získáte za cenu té standardní. Akce platí také pro výběr prémiové dýhy křesla Lounge Chair – v tomto termínu za ni zaplatíte stejnou cenu jako za dýhu, která se nachází o kategorii níž.   

Věděli jste...  

... že stolička ve tvaru slona Eames Elephant byla původně z překližky? A právě tato verze se v zimní kolekci objevuje v nových barvách namíchaných z původní palety slavných designérů. V hlavní roli se opět představuje uklidňující zelená a něžná růžová. Ve stejných odstínech vylétají také slavní ptáčci Eames House Bird. Původně černá soška pořízená na výletě do Appalačských hor od místního řemeslníka se proslavila díky propagaci ostatních kousků manželů Eamesových - minimalistickou dekoraci totiž používali při stylizování reklamních fotek. Zákazníci si ale ptáčka mohou pořizovat až od roku 2007, kdy ho Vitra v lehce pozměněné verzi zařadila do produkce.   

Zalíbily se vám zimní Vitra novinky? Na webu Konsepti se dozvíte všechny potřebné informace o produktech, které si jistě získají vaše srdce. Nevíte si rady, jak kombinovat materiály či barvy? Odborníci z Konsepti vám rádi poradí, stačí je kontaktovat.