Aukce pro dobrou věc? Vydražte si unikátní kočičí škrabadlo

Čeští designéři ve službách koček

Pokud máte doma kočku, pravděpodobně jste již zažili moment, kdy vám nějaký kousek nábytku utrpěl od jejích drápků. Zarytí drápků do okolních předmětů je pro ně běžnou disciplínou, která však může působit i jako nezbytný umělecký projev. Whiskas věří, že každá kočka má uměleckou duši a poškrábaný nábytek není zničený, ale spíše umělecky přepracovaný. Značka se rozhodla oslavit skutečnost, že v každé kočce je skrytý umělec. A k tomu si vybrala přední české designéry, Terezu Rosalii Kladošovou a studio Janský & Dunděra. Ti vytvořili škrabadla z vlněného sisalu, osazená do vlnitých rámů, a k dokončení těchto škrabadel byla pozvána desítka talentovaných koček z útulku Pražského spolku ochránců zvířat, aby svými drápy do uměleckých děl přispěly. Škrabadlo, které můžete vydražit v aukci, není jen funkční pro kočku, ale je také stylovým doplňkem pro váš byt.

Škrabadlo

 

Seznamte se s Vincentem

Rovných 10 unikátních škrabadel a zároveň uměleckých děl má také svého kurátora. Vincent, kočičí kurátor uměleckého směru vrnizmus, má i svůj instagramový účet, na kterém jej můžete sledovat. „Co je vrnizmus? Proces umělecké tvorby vrnizmu určuje subjektivní umělecký záměr každého z kočičích umělců. Vrnisté pracují s různými podklady – může to být plátno, škrabadlo, některé kusy nábytku nebo oděvy našich páníčků. Každý kousek je ale mistrovským dílem!“ Zmiňuje právě na svém instagramu. „Počátky vrnizmu se datují až do starověkého Egypta, kdy nás staroegyptští obyvatelé ctili a chovali jako ochránce domovů. Podporovali nás ve zkrášlování jejich obydlí tahy našich drápků a naše umělecká díla často vystavovali také v sídlech faraonů.“ Své drápky zaryli tentokrát právě do těchto deseti škrabadel, z nichž si můžete nyní vybrat i vy.

Aukce pro dobročinné účely

Do první aukce, v níž si můžete vydražit originální umělecká díla v podobě škrabadel a zároveň se ucházet o adopci kočičích umělkyň a umělců, kteří se na jejich tvorbě podíleli, a poskytnout jim tak milující domov, se můžete zapojit i vy. Vybrané peníze budou připsány na transparentní účet útulku Pražského spolku ochránců zvířatZúčastnit se aukce můžete již nyní v rámci platformy Aukro a potrvá až do 12. prosince.

 

Měření
Whiskas