Jak dobře znáte život a dílo Josefa Mánese? Otestujte se

Měření

Mánes je jedním z nejvýznamnějších českých umělců 19. století. Jeho tvorba je opravdu bohatá. Mezi jeho díly nalezneme pompézní prostorově rozměrná díla, ale také krajinky, portréty a alegorie, nebo obrazy velmi intimního charakteru. Jak dobře znáte jeho dílo a život vy? Troufnete si na otázky v našem kvízu? 

POZOR SOUTÉŽ: Zapojte se do našeho kvízu a máte šanci vyhrát vstupenky do Národní galerie. Šanci vyhrát má každý účastník kvízu – stačí se zapojit do 30.4.2023 a jste ve hře. Dejte umění prostor a šanci. 

AD

Partnerem kvízu je Národní galerie Praha – místo, kde můžete obdivovat bezmála 400 tisíc uměleckých děl ze všech období. Ve sbírkách naleznete velikány jako jsou Albrecht Dürer, Vincent van Gogh, Paul Gauguin, Paul Cézanne, Edvard Munch, nebo Pablo Picasso. K chloubám Národní galerie Praha patří také díla stovek českých autorů. S výběrem nejzajímavějších děl se můžete seznámit také online. Ve veřejné prezentaci sbírkových předmětů najdete kromě kvalitních fotografií také základní informace o dílech i jejich autorech. K dispozici jsou vám takřka tři tisícovky obrazů, soch a objektů.