Seznamte se s inspirativními ženami, které se nebály jít do neznáma

Za projektem Women in Tech stojí Hospodářská komora České republiky prostřednictvím Výzkumného ústavu pro inovace a podnikání a společnost Huawei. „Dlouhodobě podporujeme ženy, aby se jejich postavení v byznysu zlepšovalo. Projekt Women in Tech je ukázkou toho, jak může Hospodářská komora ve spolupráci se soukromým sektorem poskytnout ženám konkrétní pomoc, aby byly ve svém podnikání úspěšné,“ říká prezident Hospodářské komory Zdeněk Zajíček.

Zkušenosti předají absolventky z minulých ročníků

Připraveny jsou vzdělávací workshopy, experti z oblasti technologií, kteří čtveřici žen předají relevantní know-how, na míru šité vzdělávání a mentoring a také možnost čerpat ze zkušeností absolventek minulých ročníků programu v rámci skupiny MasterMind.

„Moc mne těší nárůst zájmu o více než 30 % a zároveň pozitivně vnímám kvalitu představovaných projektů, jejich zaměření a dopad. Vybrat nejlepší čtveřici byla opravdu těžká volba, což ale jasně dokazuje, že české podnikatelky jsou prostě top a ve světě technologií se neztratí,“ říká Linda Štucbartová, ambasadorka Women in Tech, mentorka a podnikatelka.

Novinkou letošního roku je série čtyř online kurzů pod hlavičkou nové platformy Hospodářské komory Women4Business. Kurzy představí účastnicím programu například nástroje pro zvýšení efektivity, platformu pro snadnou tvorbu grafických designů či praktický úvod do AI.

Rozhodovaly čtyři pilíře

Vše výše jmenované absolvuje za komunitu Holky v Metaverse Julie Šislerová. Projekt spojuje ženy se zájmem o nově se formující virtuální světy a technologie, jako jsou VR&AR, blockchain, NFTs, kryptoměny a také AI.

Druhou vybranou účastnicí je Klára Hrdá s vlastním vzdělávacím programem Semínkovna napomáhajícím prostřednictvím kurzů a osvěty k soběstačnosti spojené s domácím semenařením a přírodním zahradničením.

Andrea Bohačíková reprezentuje platformu M.arter, která přináší automatizovaný systém vzdělávání pro zaměstnance na rodičovské dovolené a napomáhá jejich návratu zpět do firmy.

Porota vybrala také projekt Via Connecta Sandry Lacinové, který se zaměřuje na podporu dětí s poruchami učení a autismem a usiluje o rozvoj v této oblasti na úrovni jednotlivých regionů.

Vybírány byly účastnice s ohledem na hlavní pilíře iniciativy Huawei Tech4All, jimiž jsou zdraví, vzdělání, osobnostní rozvoj a životní prostředí. „Jako technologická společnost jsme velmi potěšeni, že ve výběru pro další ročník Women in Tech máme opět silné projekty, které zastupují všechny pilíře naší Tech4All iniciativy. Jsem nadšená z jejich pestrosti. Tím, že jim pomůžeme zvýšit povědomí o jejich podnikání zároveň upozorníme na důležité společenské problémy. Právě takové nápady a jejich realizace mají šanci posunout naši společnost dopředu,“ říká Gabriela Löbel, manažerka pro společenskou odpovědnost ve společnosti Huawei.

Inspirativní ženy