Užijte si suchý únor stylově

Popularita výzvy s názvem Suchej únor rok co rok roste, a to nejen díky poslední srovnávací studii Světové zdravotnické organizace z roku 2018, podle níž ve spotřebě alkoholu na hlavu obsadili Češi více než čestné třetí místo ve světovém žebříčku. Podle této studie tak průměrný Čech ročně zkonzumuje 14,4 litru čistého lihu za rok, přičemž poměr ve spotřebě mezi muži a ženami se nadále pohybuje v odhadu čtyři ku jedné. I proto již osmý ročník akce Suchej únor získává stále více příznivců. Otázkou ale zůstává, jak jej zvládnout a čím alkohol nahradit?

Vyjma klasických nealkoholických nápojů je bezpochyby jednou z přitažlivých alternativ zejména nealkoholický perlivý aperitiv Crodino, jenž v daném segmentu představuje již od roku 1964 prémiový produkt. Důkazem budiž mimo jiné fakt, že se jedná o nejprodávanější nealkoholický aperitiv v Itálii, jehož obliba konstantně stoupá i po celém světě. Crodino se vyrábí v italském regionu Piemont, a to konkrétně v obci Crodo v provincii Verbano Cusio-Ossola. Jeho unikátní chuť se získává louhováním bylin, koření, dřeva a kořenů z různých koutů světa. Poměr jednotlivých ingrediencí je založen na původní tajné receptuře, podle níž se získaný výluh nechá nejprve po dobu šesti měsíců odpočinout. Výsledkem je velmi komplexní základ, jenž se následně sytí oxidem uhličitým a plní do ikonických lahviček o objemu 10 cl. Crodino je dostupné ve dvou provedeních: první je Biondo s jemně nahořklou příchutí klasických pomerančů, zatímco v druhé variantě Rosso vyniká nasládlý profil pomerančů červených.

Crodino

Nejjednodušší způsob, jak si jej můžete vychutnat, je v samostatné podobě na ledu s plátkem pomeranče, případně si můžete Crodino dát ve formě Spritzu, kdy stačí naplnit vinnou sklenici ledem, nalít do ní obsah lahvičky, doplnit sodou a ozdobit plátkem pomeranče. Snadná příprava drinku i jedinečná hořkosladká chuť tak tvoří z Crodina ideální nealkoholický aperitiv, který je vhodné dát si nejen před jídlem nebo společně s předkrmem, jednohubkou či malou svačinkou, ale především jej lze vnímat jako autentickou alternativu, jež vám pomůže zvládnout „suchý únor“ bez ztráty kytičky.

Crodino