6 fashion trendů pro letošní podzim

 

Kožešina opět na výsluní

Poslední rok se nesl ve znamení komfortu a všichni jsme rychle přivykli na tepláky a pohodlné domácí oblečení. Teď když se opět vracíme za kancelářské stoly, se nám těžko tohoto komfortu vzdává. Proto návrháři povýšili toto komfortní oblečení na luxusnější verzi – a to pomocí umělé kožešiny. Ve velkém huňatém kabátu budete chtít i spát. Kožešinu přitom najdete nejen na kabátech, ale i na kabelkách, kloboucích, čepicích, a dokonce jí budou ozdobeny i dámské boty.

Pozitivně naladěné svetry

Jistě, svetry v neutrálních barvách jsou klasikou a zaručeně je vynosíte. Tenhle podzim ale budou mít přednost zářivé barvy, color blocking a retro. Nebojte se výrazných vzorů. Hrajte si, experimentujte a bavte se. A jestliže hledáte inspiraci, nahlédněte do kolekcí od návrhářů jako Raf Simons, Miuccia Prada nebo Victor Glemaud.

Zamilujte se do loga

Možná si pamatujete dobu, kdy návrháři na své modely používali potisky se svým logem? Letos se tento trend vrací, ale místo velkých a výrazných názvů značek na oblečení a doplňcích se do popředí dostal umírněnější přístup. Logo je téměř neviditelné, zamaskované do potisku a jen opravdoví fashion znalci ho rozpoznají na první dobrou.

 

Podzimní trendy
Info ikona

 

Kožená bunda se šmrncem

Kožená bunda k podzimu neodmyslitelně patří už několik let. A nejen k podzimu. Tenhle kousek je v podstatě nezbytností šatníku. Trendem pro letošní rok jsou více zapamatovatelné bundy s až extravagantními detaily. Co takhle okořenit svůj styl prodlouženým koženým bomberem, koženou bundou s balónovými rukávy či podobným svrškem v elegantním stylu?

Proužky, kam se podíváš

Proužky byly pro tuhle sezónu základem kolekcí značek Chloé, Balmain i Kenzo. Kombinujte proužky s výraznými barvami, vytvořte klasický monochromatický proužkovaný look nebo se poohlédněte po dlouhých pletených proužkovaných šatech. Pokud ale nechcete, aby vám proužky „zničily“ postavu, vybírejte obezřetně –horizontální proužky obecně trochu rozšiřují.

Taška, do které sbalíte celý dům

Zapomeňte na malé kabelky, trendem téhle sezóny jsou velké tašky. Klíčová je praktičnost – vybírejte tašky, do kterých sbalíte všechny nezbytnosti, notebook, knihu, diář – a ještě se do nich vejde i odpolední nákup. Tyto tzv. tote bags určitě nepřehlédnete, jsou všude. Investujte do klasického tvaru nebo vystupte z komfortní zóny se stylovějším kouskem.