Hobo bag aneb Jak se z tulákova uzlíku stal módní hit

 

Kabelka, nebo uzlík?

Přemýšlíte, odkud se vzalo pojmenování hobo bag? Věřte tomu, nebo ne, slovem „hobo“ se původně označovali tuláci a námezdní dělníci, kteří putovali krajem za prací a na holi přes rameno si nesli přivázaný uzlík s veškerým svým majetkem. Kabelky ostatně můžou svým tvarem onen uzlík skutečně připomínat. Jsou totiž vyrobeny z měkkého, nevyztuženého materiálu, mají jedno krátké ucho a nosí se buď klasicky přes rameno, nebo v ruce. 

 

Už žádné hledání

Aby se z hobo bagu stala praktická kabelka na běžné denní nošení, musel ujít dlouhou cestu, během které se dočkal několika vylepšení. Tím hlavním jsou vnější kapsičky na zip, do nichž se vejde například mobil, který už nemusíte hledat mezi ostatními věcmi v hlavní přihrádce. I ta navíc často disponuje odděleným vnitřním prostorem na zip nebo dvěma menšími kapsami na nepostradatelné drobnosti, jako jsou klíče a rtěnka.

 

kabelka

 

Současné ikony

Kabelce Jackie Gucci, jak výrobci na počest někdejší první dámy Spojených států překřtili ikonický hobo bag, dnes konkurují modely dalších věhlasných módních domů. Svou minutu slávy zažívá na Instagramu kabelka Prada Cleo, které zdárně sekundují kabelky značek By Far, Staud, Bottega Veneta nebo The Row. 

 

kabelka

 

Vykročte z šedé zóny! 

Klasické neutrální odstíny, jako je černá, bílá nebo béžová, z módy nikdy nevyjdou, oceníte je, zvlášť pokud sháníte kabelku k formálnímu outfitu. Nebojte se ale popustit uzdu fantazii a obohatit svůj šatník o módní doplněk v pastelové barvě, která působí svěže a mladistvě. Vsaďte na mentolovou, šeříkovou nebo pudrově růžovou a letošní jaro vystupte z davu! 

 

Od hipísaček k manažerkám

Zatímco v 60. a 70. letech byly ležérní tašky přes rameno spojovány především s érou hippies, dnes je nosí i vysoce postavené manažerky. Kabelky hobo menších rozměrů působí nadmíru vkusně – zvlášť pokud klasický ramenní popruh nahradí subtilnější řemínek –, a proto si skvěle rozumí i s elegantním a business outfitem. Mezi výhody těchto kabelek patří samozřejmě i praktičnost, bez problému se vám do nich vejde velký mobilní telefon, peněženka nebo dokonce menší notebook.