Nejslavnější kus oblečení na světě slaví narozeniny!

Statement piece

Pokud byste hledali univerzální statement piece, který najde využití v téměř jakékoliv životní situaci, téměř určitě vám mezi prvními v hlavě vyskočí džíny. Denim totiž patří mezi unikátní materiály, které se dokonale přizpůsobí tělu, nosí se pohodlně a navíc oplývá i vysokou mírou odolnosti, což se v běžném životě víc než hodí. Když si k džínům vezmete sako, podpatky a třeba perly, máte rázem formální outfit i ke slavnostnějším příležitostem. Podruhé je vynosíte s bílým trikem a teniskami, když půjdete na zmrzlinu a dalším generacím budete za pár let na fotkách stále připadat cool. Potřetí zvolíte odvážný krajkový top, výrazný XXL šperk, přes ramena přehodíte oversize džínovou bundu (protože denim on denim nikdy bavit nepřestane) a můžete vyrazit na party.

Styl několika generací

Kolik kombinací s džínami vlastně můžete vytvořit? Tisíce. Jsou to právě džíny, které se řadí mezi kousky burcující fantazii nejen fashion stylistů a návrhářů, ale především běžných lidí, kteří je s oblibou zařazují do svého každodenního života a tím píšou nové příběhy. Ikonické Levi‘s džíny s číslem 501 si drží pevné místo v šatníku už několika generací. Od roku 1873, kdy z nejskromějších poměrů vznikly, už ušly dlouhou cestu a další je ještě určitě čeká. V průběhu let si Levisky vybudovaly díky svojí kvalitě natolik silnou pozici v módním průmyslu, že je už jen těžko něco překoná.

Lokální tváře české popkultury

Levi's® k příležitostí oslav 150 let přichází s kampaní, která se zaměřuje na osobnosti ze čtyřech odlišných typů české popkultury, přičemž každá z těchto osobností má své vlastní způsoby, jak k ikonickému modelu 501® přistupuje. Prostřednictvím stylových fotografií a krátkých rozhovorů Levi's® představuje čtyři osobnosti: DJ NobodyListen, hudebnici AnnetX, skatera Davida Luu a influencerku Šárku Švastalovou. Jejich odlišný styl dává prostor k objevování nových kombinací. kterým své džíny kombinují. Každý miluje na 501® trochu něco jiného a trochu jiné střihy. To je vidět nejen na stylingu, který tento pohled mladých talentů na 501® podtrhuje, ale i ve čtyřech krátkých rozhovorech, kde se svěřují například s tím, kdy si poprvé oblékli 501® džíny. 

 

Ukázat bohatost střihů a barev 501® a jejich variabilitu měl na starosti stylista Filip Vaněk, který stojí za stylingem těchto čtyřech odlišných povah. Kampaň zvěčnila česká fotografka Hana Knížová, vítězka cen Czech Grand Design v roce 2019. Videa natočila a sestříhala  Anežka Horová.

Levi's 501 na 4 osobnostech české popkultury
Měření