8 stylových doplňků, s kterými snadno vytvoříte luxusní interiér

Ať už bydlíte ve velkém nebo malém bytě, s dobře zvolenými dekoracemi mu dodáte na luxusu. Doplňky vybírejte v základních barvách. Skvělou volbou jsou ale také zlaté, stříbrné a mosazné kousky. Pokud milujete barvy, zkuste modrou, tmavě zelenou, pudrově růžovou  nebo vínovou. Co se týká materiálu, chybu neuděláte se sklem, kovem a dřevem.

Mohutná zrcadla

Zrcadla působí a budou působit luxusním dojmem ať se děje, co se děje. Navíc se hodí do každého interiéru. Vůbec nezáleží na tom, v jaké barvě se místnost nese. Zrcadlo zapadne opravdu všude. Mezi nejluxusnější patří zrcadla s výrazným kovovým rámem. Na barvě kovu příliš nezáleží. Stříbrná barva je univerzální, ale působí trochu chladně. Zlatá, měděná a bronzová naopak každou místnost nádherně rozzáří. Kombinujte je s bílou, černou nebo modrou barvou. Chybu neuděláte ani s tmavě zelenou. 

Nebojte se je dát klidně do všech místností. Typy a tvary libovolně měňte. V předsíni při převlékání využijete vertikální tvar, v chodbě kulaté zrcadlo a obývací pokoj osvěží horizontální zrcadlo nad pohovkou. Opravdu luxusně vypadá stojací zrcadlo postavené na ovčí kožešině doplněné o velkou rostlinu. Pokud milujete skincare a dekorativní kosmetiku, pořiďte si na kosmetický stolek zrcadlo se zlatým rámem. 

Posezení jako pro královnu

Milujete pohodlí? V tom případě vám doma nesmí chybět luxusní křeslo. Zaručujeme, že ho bude zbožňovat každá návštěva. A vy také. Nebude den, kdy si do něj nesednete. Využijete ho na čtení, práci, sledování filmů a seriálů, ale také pro zasloužený odpočinek. Určitě se zaměřte na to, aby křeslo mělo nohy z masivního dřeva a bylo potaženo odolnou textilii, která se jednoduše čistí. 

Co se týká barvy, nemusíte kupovat jen bílou, šedou nebo černou variantu. Luxusně působí i pudrově růžová. Interiéru dodá ženskou energii, které není nikdy dost.

Křišťálový lustr vede

Pokud sháníte luxusní osvětlení, určitě se zamyslete nad křišťálovým lustrem. Působí velmi elegantně a je dostatečně výrazný, aby díky němu místnost prokoukla. Není divu, že je najdeme převážně na hradech a zámcích.

Na druhou stranu, takový lustr se nehodí všude. Aktuálně nejoblíbenější svítidla se vyrábí v industriálním stylu, který lze jednoduše kombinovat. Mezi nejprodávanější barvu patří jednoznačně černá. Je elegantní, s ničím se netluče a nádherně doplní i váš interiér. Industriální styl si zakládá na výrazných konstrukcích a dřevu.

Pokud se vám nechce měnit stropní světlo, upřete svou pozornost na lampy. Tu jednoduše zapojíte a nemusíte se starat o instalaci. V nabídce na vás čeká stolní lampa a velká stojací lampa. Na stůl se více hodí menší lampa, protože nezabírá tolik místa. Naopak stojací lampa je ideální světlo do ložnice, protože se při ní dá pohodlně číst a navíc nádherně doplní postel, aniž byste museli kupovat jiné doplňky.

Obrazy

Luxusní interiér se neobejde bez velkého kvalitního obrazu. Pokud je to možné, vyhněte se citátům, které někdy působí spíše “levně”. Lepší volbou jsou obrazy slavných malířů, přírodní vzory nebo vyzobrazené luxusní značky jako je Dior, Chanel nebo Prada. 

Obrazy lze také seskupovat a vytvářet zajímavé obrazce.

 

Zlaté příbory

Nikdy vás nenapadlo hledat zajímavé příbory? To je škoda, protože se v poslední době rozmáhá trend zlata. Příbory v této barvě vypadají na stole opravdu luxusně. Zkrášlí jakýkoliv stůl, hrnek kávy či sladký dezert. Cena je vyšší, ale věřte, že vám tyto příbory vydrží mnoho a mnoho let. 

S těmito příbory bude každé sousto ještě chutnější.

Křišťálové sklenice

A jsme opět u křišťálu. Je to znak luxusu, který nikdy nevyjde z módy. Nákupu nebudete litovat. Dnes ani za 10 let. V nabídce najdete sklenice na víno, whisky, vodu, sekt, koktejly ale i pivo. Proto se nemusíte absolutně omezovat. Vůbec se nebojte koupit celé sady nádobí (talíře, karafy, tácy, misky). V nabídce na vás čeká pravý křišťál, ale také různé napodobeniny, které jsou levnější a nemusíte se bát je (kvůli rozbití) používat. Určitě zkuste kombinovat různé barvy - čirou, růžovou, modrou nebo šedou. 

Kůže a kožešiny

Pokud podlahu zkrášlíte kůží nebo kožešinou, úplně změníte celkovou atmosféru místnosti. Vybírat lze z pravých, ale i umělých vláken, která od těch pravých nejspíš ani nerozeznáte. Kožešina a kůže se hodí jako klasická, elegantní dekorace do každé místnosti. V obýváku skvěle doplní konferenční stolek, v ložnici si ho zamilujete pod nohami u postele nebo před zrcadlem a v pracovně ho přehoďte přes židli. 

Pokud vlastníte krb, sedněte si před něj na kožešinu se sklenkou vína a odpočívejte. Pokud ho nemáte, zapněte si na televizi video s ohněm. Důležité je, abyste si odpočinula a nabrala novou energii.

Kamenné umyvadlo

Opravdu luxusně působí kamenné umyvadlo. Každá koupelna s ním dostane nečekaný šmrnc. Nejvíc se hodí do minimalistické koupelny v černém, bílém a šedém provedení se zlatými nebo stříbrnými doplňky. Umyvadlo působí jako položená kamenná miska, takže se připravte na zvídavé otázky od každé návštěvy. Nemusíte se ani bát ceny, kupodivu se tento styl dá sehnat už od 3500 Kč. Každý kousek je jedinečný, protože se všechny lehce liší barvou a strukturou.

Doplňky do bytu