REKLAMA

Šest tipů, jak na internetu ušetřit tisíce

1. Srovnávejte

Znáte ten pocit, když si po náročném dni uděláte radost třeba novými botami a pak je někde ve výloze vidíte mnohem levnější? Člověk má pocit, že se pěkně napálil. Na internetu se vám ale tohle nestane, pokud budete používat srovnávače cen. Hezky popořadě vám nabídky vytoužené věci seřadí od nejlevnější po nejdražší. Rozdíly můžou být ve stovkách, ale třeba u elektroniky i v tisících. Tak proč platit víc?

2. Čtěte

Je to pár minut, ale ušetří vám hromadu pozdějších starostí. Lidé se nebojí podělit se se svými zkušenostmi a solidní internetové obchody jim k tomu dávají v diskuzích pod produktem prostor. Čím je diskuze delší, tím lepší obrázek si uděláte o tom, jestli zrovna tohle zboží chcete. A jestli to není nekvalitní šmejd, který brzo poletí do koše. Naopak dvě nebo tři reakce nemusejí znamenat nic. Nikdo totiž neví, kdo a proč je tam dal.

3. Více je méně

Většina obchodů má od určité utracené částky dopravu zdarma. Proto se vyplatí nakoupit najednou víc položek, zvláště těch menších. Třeba u knížek totiž může poplatek dělat až třetinu ceny nákupu, a to už je pak lepší dojít si pro ně do knihkupectví. Takže popřemýšlejte a vybavte se třeba rovnou na letní dovolenou.

4.Komfort především

Nebaví vás vypisovat kolonky při bankovním převodu nebo si při dobírce narychlo půjčovat peníze od kolegů? Tak proč neplatíte rovnou kartou? Peníze odcházejí okamžitě a zboží hned míří do expedice. Potěší vás dřív a čas je přece ta nejcennější hodnota. Navíc si ušetříte nervy.

5. Nebojte se reklamovat

Zboží nedorazilo nebo je poškozené? Tak vypadá noční můra každého nakupujícího na internetu. To bude otrava, než se to vyřídí… A přitom si s touhle věcí nemusíte vůbec lámat hlavu, pokud platíte kartou. Při reklamaci se za vás postaví banka.

6. Chtějte slevu pokaždé

Dobře, ale jak na to, říkáte si? Je to úplně jednoduché. Pokud platíte na internetu kreditkou, můžete od své banky získat z každého nákupu až jedno procento zpět. To není málo, za rok můžete dostat zpátky přes tři tisíce. Za to už se dá koupit třeba nový parfém.

Více tipů (nejen) na online nákupy najdete na www.jakplatitkartou.cz

REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA