Opulentní oslava kreativního života Iris Apfel rezonuje kolekcí H&M

„Jsme velice rádi, že jsme mohli spolupracovat s tak výraznou osobností ze světa módy, jakou je Iris Apfel. Kolekcí jsme chtěli oslavit nádherných 100 let jejího života plného neutichajícího optimismu, hravosti a kreativity. V H&M milujeme její proslulý eklektický a nestárnoucí vkus, a také způsob, jakým už dlouhá léta pozitivně ovlivňuje módní komunitu. Iris ukazuje, o čem móda skutečně je — je to způsob, jak vyjádřit, kdo jste nebo chcete být a zároveň se bavit a být kreativní,“ uvádí ke spolupráci Ann-Sofie Johansson, Creative Advisor, H&M Womenswear.

Ikona, která si za všech okolností stojí za svým

Iris Apfel se narodila v newyorském Queensu a za svoji kariéru proslula nejen svým okázalým životním stylem, ale i výraznými outfity. „Nemyslím si, že vytříbený styl musí být nutně drahou záležitostí. Některé z mých nejoblíbenějších kousků stály nejméně peněz. Jde o to najít to, co vám vyhovuje a co máte rádi, a k tomu potřebujete mít možnost experimentovat a zkoušet nové věci. H&M zvládá nabízet báječnou a stylovou módu, která je cenově dostupná. Díky nim jsou trendy a styl dostupnější, což se mi nesmírně líbí. Takže tato naše společná kolekce byla perfektním propojením,“ říká Iris v rozhovoru pro časopis Elle.

 

Iris Apfel

 

Moře inspirace a chuť tvořit

Zajímá vás, kde tahle ikona bere inspiraci? „Jsem experimentátor, jsem zvědavá, ráda zkouším nové věci. Dělám to, co mi přijde správné, improvizuji. Někdy to funguje, někdy ne. Ale vždycky je to vzrušující! Když něco navrhuji, chci se usmívat a smát, chci se cítit šťastná. A u této kolekce jsem se skutečně bavila. Kousky jsou hravé, plné pohybu, barev, radosti a možností. A o tom by měl styl být. Půvab, fantazie, humor, rozmar — to vše v moderním životě chybí. Měli bychom tyto věci do našich životů vrátit zpět. A kde jinde začít, než ve svém šatníku?“

 

Více je více, to je gró celé kolekce Iris Apfel x H&M

Kolekce Iris Apfel x H&M je inspirovaná jedinečným vkusem a životním krédem Iris „více je více". Nabízí oblečení a doplňky plné života, hravosti, výrazných barev a smyslu pro humor, které jsou pro Iris velmi typické. Jde o hravou směs textur, vzorů a střihů, kde hlavní inspirací jsou motivy ze světa rostlin, hmyzu a zvířat.

 

Kolekce IrisXH&M

 

Záplava řasení a objemu

Klíčovým kouskem a zároveň Irisiným nejoblíbenějším kouskem? „Líbí se mi tyrkysově zelený oblek. Je to jeden z mých nejoblíbenějších kousků. Je ušitý z úžasné žakárové látky, na které jsou potištěné krásné hráškové lusky a vyšité hrášky z perel. Řemeslné zpracování a krejčovské práce jsou brilantní — vypadá opravdu jako haute couture. A nařasený fialový tylový top je také opravdu báječný a originální. Tolik objemu!“ prozrazuje Iris, o níž si můžete ještě víc přečíst v aktuální Elle.

 

Iris&HM

 

Barevná exploze

Pokud si potrpíte na živé a výrazné barvy, v této kolekci si přijdete na své. Hlavní roli zde totiž hrají kanárkově žlutá, smaragdově zelená, zářivá fialová, sytě tyrkysová nebo oranžová v tónech západu slunce.

 

Kolekce Iris&HM

 

Vzdát hold Iris, nejen na Instagramu

Kousky, které navrhla Iris pro H&M, nadchly i naše módní influencerky, jako je Dara Rolins, Zorka Hejdová, Alex Sedláčková, Vanda Janda nebo zpěvačka AIKO. Už od zítřka budou zásobovat své instagramové účty outfity poskládanými z aktuální kolekce. Inspirujte se.

Samotná kolekce Iris Apfel x H&M bude k mání na hm.com od 31. března 2022.

Kolekci Iris ApfelxH&M si můžete prohlédnout i v galerii.