Party po italsku

Bella serata! Neboli krásný večer! Tak by se dala dvěma slovy popsat slavnostní party na italské ambasádě, které se zúčastnil samotný Vittorio Bertazzoni, CEO společnosti SMEG a odhalil unikátní lednici italské značky SMEG, kterou designovali slavní módní návrháři Domenico Dolce a Stefano Gabbana. Lednice je inspirována tradičními vzory sicilského venkova a jde o sběratelský kousek. 

Světoznámí designéři Dolce & Gabbana se znovu spojili se značkou SMEG, aby vytvořili speciální edici lednice FAB28 proměněnou v umělecké dílo. Ačkoliv obě italské značky patří do dvou různých kreativních odvětví, spojují je nejen silné hodnoty jako hluboký respekt k tradicím i rodině, ale především také zaměření na dokonalost a detail.

Výsledkem této spolupráce je limitovaná stokusová edice ikonických lednic FAB28 SMEG s unikátním Dolce & Gabbana rukopisem. Každá z těchto lednic je originálem ručně zdobeným obrazy tradičních sicilských umělců. Malby vyobrazují charakteristické prvky Sicílie. Citróny, symboly Trinacria, koňské povozy, středověcí rytíři na bitevním poli jsou propojeni s estetikou Domenica Dolce a Stefana Gabbany. Téma každé malby pak doplňují klasické květinové motivy. Těchto sto exkluzivních lednic spojuje inovace a zároveň kvalita a technologie značky SMEG společně s kreativním mistrovským zpracováním designérů Dolce & Gabbana. Jeden kus z této sběratelské edice je nyní díky Potten & Pannen – Staněk k dispozici i v České republice. Pořizovací cena je stanovena na 1 115 000 Kč s DPH. Do doby, než lednice najde svého majitele, bude vystavena v prodejně na pražském Újezdě.