Příběh geniálních šperků, které mají švih a pružnost!

Zlaté náramky, které přetáhnete bez zdlouhavého zapínání přes zápěstí; prsteny, u nichž nezáleží na velikosti, protože se báječně přizůsobí jakémukoliv obvodu prstu; náhrdelníky a náušnice, u kterých můžete díky posuvnému mechanismu měnit siluetu; šperky ze zlata s brilianty a dalšími drahými kameny, které jsou během nošení tak lehké a příjemné, jako by byly jen z korálků. Kde se tyhle geniální klenoty vzaly?

Zrodila se tradice

Psal se rok 1929, kdy Umberto Cazzola otevřel svou první zlatnickou dílnu s dvaceti zaměstnanci, kterou následně předal svému synovi Odinovi. Díky jeho velkému zapálení se byznys rychle nastartoval, takže firma ustála i druhou světovou válku. Z obyčejné dílny se stala továrna plná moderních přístrojů a Odino jednoho dne začal s výrobou produktu, který se stal předvojem dnešní tvorby značky FOPE — flexibilních kovových pásků k hodinkám.

Švýcarští výrobci hodinek si jeho vynález oblíbili natolik, že se společnost, tehdy ještě pod názvem FICM, stala hlavním italským dodavatelem. V 60. letech mění Odino název značky na FOPE (počáteční písmena italských slov fabricca oreficeria preziosi esportazione, což v překladu znamená továrna pro vývoz drahých šperků). Zkratka zní ale mnohem hravěji, co myslíte? Revoluce nastala v roce 1985, kdy spatřilo světlo světa řetězový design Novecento.

Šperky FOPE, kolekce Luna

Flexibilní okázalost

Pružnosti, jakou se pyšní šperky od FOPE dnes, se mu dostalo až na přelomu milénia a patentovaná technologie mění směřování značky i způsob, jakým ženy (ale i muži) a nejen v Itálii nosí a kombinují šperky. Jak mechanismus Flex`it vlastně funguje? Kousky zlata jsou v řadě pospojovány téměř neviditelnými pružinkami, aby zajistily veškerou pohyblivost.

V roce 2015 pak v Benátkách značka otevřela svůj vlajkový butik, který oblékla do zlata a také mentolového, pro značku typického odstínu (na fotce níže).

 

Butik FOPE

A pokud teď zrovna do Itálie cestu neplánujete, máme pro vás skvělou zprávu na závěr: Šperky FOPE můžete v jejich plné kráse obdivovat v klenotnictví HALADA v Praze, Brně, Ostravě nebo Bratislavě.

Měření
Šperky FOPE si ale napřed prohlédněte v galerii....