Příběh geniálních šperků, které mají švih a pružnost!

Zlaté náramky, které přetáhnete bez zdlouhavého zapínání přes zápěstí; prsteny, u nichž nezáleží na velikosti, protože se báječně přizůsobí jakémukoliv obvodu prstu; náhrdelníky a náušnice, u kterých můžete díky posuvnému mechanismu měnit siluetu; šperky ze zlata s brilianty a dalšími drahými kameny, které jsou během nošení tak lehké a příjemné, jako by byly jen z korálků. Kde se tyhle geniální klenoty vzaly?

Zrodila se tradice

Psal se rok 1929, kdy Umberto Cazzola otevřel svou první zlatnickou dílnu s dvaceti zaměstnanci, kterou následně předal svému synovi Odinovi. Díky jeho velkému zapálení se byznys rychle nastartoval, takže firma ustála i druhou světovou válku. Z obyčejné dílny se stala továrna plná moderních přístrojů a Odino jednoho dne začal s výrobou produktu, který se stal předvojem dnešní tvorby značky FOPE — flexibilních kovových pásků k hodinkám.

Švýcarští výrobci hodinek si jeho vynález oblíbili natolik, že se společnost, tehdy ještě pod názvem FICM, stala hlavním italským dodavatelem. V 60. letech mění Odino název značky na FOPE (počáteční písmena italských slov fabricca oreficeria preziosi esportazione, což v překladu znamená továrna pro vývoz drahých šperků). Zkratka zní ale mnohem hravěji, co myslíte? Revoluce nastala v roce 1985, kdy spatřilo světlo světa řetězový design Novecento.

Šperky FOPE, kolekce Luna
Info ikona

Flexibilní okázalost

Pružnosti, jakou se pyšní šperky od FOPE dnes, se mu dostalo až na přelomu milénia a patentovaná technologie mění směřování značky i způsob, jakým ženy (ale i muži) a nejen v Itálii nosí a kombinují šperky. Jak mechanismus Flex`it vlastně funguje? Kousky zlata jsou v řadě pospojovány téměř neviditelnými pružinkami, aby zajistily veškerou pohyblivost.

V roce 2015 pak v Benátkách značka otevřela svůj vlajkový butik, který oblékla do zlata a také mentolového, pro značku typického odstínu (na fotce níže).

 

Butik FOPE
Info ikona

A pokud teď zrovna do Itálie cestu neplánujete, máme pro vás skvělou zprávu na závěr: Šperky FOPE můžete v jejich plné kráse obdivovat v klenotnictví HALADA v Praze, Brně, Ostravě nebo Bratislavě.

Měření
Šperky FOPE si ale napřed prohlédněte v galerii....