Vítejte v Club Originals: brand adidas se poprvé představil na MBPFW

Letošní jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Week hostil nevídanou show, která na jednom místě spojila hned několik jmen umělecké a designérské scény. Co se stane, když se na jednom místě představí designér šperků Ondřej Stára, stylista Zdeněk Marek, choreografka Silva Ravas, producent Radim Vychopeň, light designer Jozef Čabo a art directorka Veronika Donutková? Vznikne setkání es lokální scény, které vyústí v show adidas Originals. Welcome to the Club Originals crew!

Blízká setkání high a street fashion

Může se zdát, že brand takového rozměru, jako je adidas, na program českého fashion weeku nepatří. Když se však taková značka spojí s lokálními tvůrci, kteří si kultovní brand osvojí k obrazu svému, opak se stane pravdou. Poprvé v historii se tak adidas Originals představil v unikátní show, ve které se na mole, kde se jindy prezentuje móda z ateliérů českých návrhářů, představily looky a siluety ikonických tenisek. Ty byly stylizované zcela jinak, než nám bylo doposud známé, v duchu spojení nostalgie a budoucnosti. Šlo o dokonalý showcase originality z pohledu netradičního castingu i stylingu. To vše adidas Originals doplnil o novou exkluzivní limitovanou edici šperků od Ondřeje Stáry, která byla pro účely této přehlídky vytvořena. High a street fashion si na československé scéně ještě nikdy nebyly tak blízko...

Prohlédněte si lookbook adidas Originals...

Oslava talentů

Exkluzivně pro tuto show navíc vznikla speciální hudební performance, ve které se představili Dalyb a zpěvačka Laris Diam. Spojením tvůrců, kteří se na vzniku show podíleli, to však nekončí. Kreativní dialog se prolínal i samotným castingem. V rámci přehlídky se totiž po módním mole prošli modelové, mezi nimiž se objevili například cool girl Kateřina Olexová, skateboardista Ríša Zelinka, slovenská zpěvačka Laris Diam či raper a producent Dalyb, který se na catwalku objevil vůbec poprvé. Řady doplnili modelové z Pure Model Agency a street castingu, díky kterému značka zapojila ty, jejichž krevní skupina je právě svět street fashion. Club Originals tak celou show a novými setkáními ukázal, jak silný dokáže být kreativní vibe a spojení talentů, umělců, tvůrců, lidí z různých kultur a subkultur, kteří dokážou společně vytvořit něco unikátního. 

Produkty z lookbooku jsou k zakoupení na www.adidas.cz nebo www.footshop.cz.

Měření