Digitální revoluce! Seznamte se s chytrou chladničkou Samsung

Asi by vás nepřekvapilo, kdybychom napsali, že si můžete pomocí tabletu nebo telefonu Samsung objednat nákup, pustit na dálku pračku či sdílet své rodinné fotografie. To, že ale všechny tyto věcí umí lednička byla i pro nás velká novinka!

Samsung v České republice rozšířil působnost v segmentu zařízení chytré domácnosti a uvedl na trh chytrou chladničku Family Hubs displejem integrovaným ve dveřích. Nový model má ambice vrátit do kuchyní domácí „informační centrum“, tedy známé vzkazy na dveřích lednice držící pomocí magnetek. Family Hub k tomu přidává mikrofon, reproduktory, fotoaparáty, bohatou konektivitu, a celou řadu chytrých funkcí, což má lednici vrátit zpět do centra dění v domácnosti.

Family Hub komunikuje se světem přes Wi-Fi a Bluetooth

Chytrá chladnička Family Hub běží na operačním systému Tizen. Displej „probudíte“ dotykem prstu za necelou vteřinu, o navigaci se starají dotyková tlačítka ve spodní liště, která připomínají ovládací prvky u smartphonů řady Galaxy. Základní obrazovkou je nástěnka, kam můžete připisovat vzkazy, přidávat kresby, „přilepovat“ fotografie nebo z této obrazovky rychle spustit přehrávání hudby, např. ze Spotify. Celkem má Family Hub až pět různě uspořádaných domovských obrazovek, kterým můžete na pozadí nastavit vlastní fotografie, nechybí ani panel se zástupci rychlého přístupu. Jako spořič může na displeji běžet třeba slideshow rodinných fotografií.

Chladnička Family Hub komunikuje s okolím přes Bluetooth a Wi-Fi, snadno ji tak zařadíte do domácího ekosystému chytrých zařízení SmartThings. Na dálku tak můžete přímo z lednice ovládat a nastavovat další zařízení v domácnosti, např. klimatizaci, soundbar, chytré žárovky nebo televizi. A to, buď dotykem, nebo hlasovým asistentem Bixby 2.0 s umělou inteligencí. Při vaření můžete dokonce přes lednici vyřídit hovor, stačí se jen přes Bluetooth propojit s telefonem. A komunikace funguje i obráceně. Na lednici můžete zrcadlit přehrávání televize z obývacího pokoje přes funkci Smart View, příp. zrcadlit a na dálku ovládat smartphony řady Galaxy. Ať už se nacházíte kdekoliv, můžete si přes vzdálený přístup telefonu snadno vizuálně prohlédnout obsah lednice a dokoupit jen to, co skutečně potřebujete.

Samsung Family Hub

Nákupní rádce i brouzdání na webu

Každý člen rodiny může mít u lednice svůj vlastní profil charakterizovaný jménem, avatarem a barvou. A tyto figurky se následně objevují při zadávání položek do přehledného rodinného kalendáře, při psaní poznámek nebo úkolů. Součástí základní výbavy je několik přeinstalovaných aplikací, např. webový prohlížeč, aplikace pro tvorbu nákupního seznamu nebo Správce lednice, v němž uvidíte ručně zadané datum expirace u jednotlivých potravin. Do lednice můžete doinstalovat i další aplikace dle potřeby.

Potažením prstu z horní části displeje nakouknete do obsahu lednice prostřednictvím vnitřních kamer, potraviny můžete opatřit různými štítky, rychle je přidat do vlastního seznamu nebo potraviny umístit na nákupní lístek. Specialitou je integrace s recepty, které si můžete na displeji chladničky přímo vyhledat a chybějící suroviny hned přidat na nákupní seznam. A ten už si snadno zkontrolujete v obchodě na svém smartphonu. Ve vybraných zemích si navíc chybějící suroviny a potraviny objednáte přímo z lednice. Funkce pro plánování jídelníčku vám zase pomůže s přesným dávkováním surovin v receptech podle toho, kdo bude v danou chvíli sedět u jídelního stolu. Potřebné detaily o počtu osob si Family Hub vyčte z rodinného kalendáře. 

To nejlepší nakonec!

Pokud si chladničku Family Hub (79 990 Kč) předobjednáte do 13. října, získáte jako dárek superrychlou pračku Samsung QuickDrive v hodnotě 22 990 Kč zdarma.

Více informací najdete ZDE.

EBC promo