Rozzařte své Vánoce dokonalým šperkem

Osvědčená kvalita

Zlatnictví dnes potkáte doslova na každém kroku a z jejich nabídky se vám možná po chvíli zamotá hlava, proto začněte tím, že si vyberete prověřené a nejlépe takové, kde šperky sami vyrábějí. Originální tvorbu, kvalitní materiály a individuální přístup vždy naleznete v prodejně českého rodinného zlatnictví JK JITKA KUDLACKOVA v budově Filadelfie na Brumlovce. Jakmile vstoupíte do dveří prodejny, která je propojená se zlatnickou dílnou, získáte jistotu, že jste v těch nejlepších rukách. Ať již si budete vybírat ze stávajících kolekcí, nebo necháte vytvořit šperk na zakázku, dostane se vám odborného poradenství takříkajíc od A do Z. 

S láskou a péčí o detail

Máte rádi originalitu a víte, že ji ocení i vaši nejbližší? Možná pro vás bude ideální zakázková výroba. Tento proces je sice o něco zdlouhavější, ale výsledek za trochu námahy rozhodně stojí. „Zákazník nám nejprve prozradí maximum informací o člověku, jemuž je šperk určený. Důležitý může být každý detail týkající se osobnosti, povolání či zájmů. Dobré je také vědět, jaký druh šperku dotyčný preferuje a co vůbec nenosí, zda upřednostňuje jednoduchost před zdobností nebo má-li šperk sloužit k běžnému nošení nebo zvláštním příležitostem,“ vysvětluje Dušan Mlynarčík, ředitel a spoluzakladatel JK JITKA KUDLACKOVA, kde jim pro určení typologie mnohdy pomůže rovněž fotografie obdarovávaného. Během prvního setkání je zároveň stanoven termín, do něhož má být zakázka hotová. Dodací lhůty očekávejte zpravidla okolo čtyř týdnů. Pokud se ale jedná o opravdový unikát i co do barevnosti či kvality přírodních kamenů, doba zhotovení je poté zpravidla delší v návaznosti na dané faktory. 

Od nápadu k realitě

Následné setkání již probíhá nad návrhem podoby šperku, kdy si se zlatníkem domluvíte materiál, z něhož má být šperk vyroben, zda a jaké drahé kameny použít a rovněž technické možnosti výroby. V JK preferují práci se zlatem a přírodními drahokamy, a to pro jejich vlastnosti, nadčasovost a hodnotu, která narůstá. V případě složitějších zakázek obdržíte v této fázi rovněž vizualizaci. Jakmile dojde k dohodě a odsouhlasení finální podoby šperku, následuje vypracování cenové nabídky a sepsání zakázkového listu. Hotový šperk si po dokončení odnesete spolu s certifikáty pravosti a kvality. Zároveň obdržíte doporučení, jak o nový skvost pečovat. Na šperk zakoupený v JK se rovněž každé dva roky vztahuje bezplatný doživotní servis, abyste šperk mohli nosit pohodlně co nejdéle.

Síla dojetí a radosti

Zakázková tvorba šperků je plná emocí, obzvlášť když ji volí páry pro své snubní prsteny. Je to pochopitelné - každý vztah je plný jedinečných okamžiků a lásky, tak proč by i prsteny, které symbolizují tento svazek, neměly být stejně neopakovatelné? Personalizovaný šperk nebo šperk na zakázku může být skvělou volbou i v případě příchodu nového člena rodiny nebo při žádosti o ruku. Personalizované šperky, které v sobě ukrývají intimní detaily jako třeba data nebo jména, pak získávají neocenitelnou emoční hodnotu, která je naplňuje hlubokým významem a citem.

Jistota ihned k dispozici

Raději byste už hotový šperk, protože se bojíte, že vás tlačí čas? Rychlejší cesta k dokonalému šperku vede přes výběr z kolekcí. Nabídka JK je opravdu široká – od jednoduchých motivů z kolekcí Classic či Organické motivy, přes zdobnější kolekce jako Primavera až po netradiční typu Kubistik. Kolekce Tolerance zahrnuje zásnubní a snubní prsteny, v pánské naleznete třeba manžetové knoflíčky a pro nejmenší je určena Dětská kolekce zahrnující i první náušničky. To vše je vždy krásně dárkově zabaleno.

Měření