Kam na rychlý, ale dobrý oběd?

Spěcháte. Natřískaný den od rána až do večera. Je jedna odpoledne, vy jste se ještě nezastavili, hlad začíná naléhavě volat a vy nedokážete přestat myslet na jídlo. Na dobré jídlo. Máme pro vás řešení! Doporučíme vám 5 způsobů bleskového oběda v Praze. Zabere vám skutečně jen pár (desítek) minut, nejedná se o vietnamské jídlo, které sice milujete, ale máte ho už plné zuby, a nebudete mít výčitky, že jíte něco nekvalitního nebo nečerstvého. Dobrou, rychlou chuť!

Vapiano (Quadrio, OC Chodov)  Máte rádi italskou kuchyni? Poctivou, bez nesmyslných ingrediencí a hlavně pokaždé chutnou? Pak musí být vaší volbou Vapiano, koncept fast foodu s jídlem připravovaným přímo před vašima očima. V Praze ho najdete dvakrát – v centru, v obchodním domě Quadrio poblíž Národní, a v OC Chodov, pokud tam budete mít cestu. Kromě klasické nabídky (pasta, pizza, saláty, sladké a tak dále) můžete ve Vapianu do konce března zkusit speciální menu Colorlicious, díky kterému začne nevlídná zima hrát všemi barvami - obsahuje například žlutý salát, červené těstoviny nebo černou pizzu. Víme, zní to trochu bizarně, ale chutná výborně.

 uvod ce80a


Sandokan Vegan Bistro (Korunní 81)  Jestliže se zrovna vyskytujete na Vinohradech, poblíž Jiřáku, rozhodněte se, že aspoň přes oběd budete veganem. Dobře uděláte, protože si budete moct dát něco dobrého v Sandokanovi. Bistro – samoobsluha každý den nabízí čerstvě připravená jídla ve veganské a bezlepkové variantě. Kromě teplých jídel jsou vám k dispozici samozřejmě i saláty. Je jedno, co si vyberete, většinou je všechno vynikající. 

sando 507bb


Cukrárna Můj Myšák (Vodičkova 31)  Nebojte, věneček nebo rakvičku vám k obědu necpeme. I když... Je totiž klidně možné, že jim nebudete schopni odolat. Skomírající legendární cukrárny se chopila síť Ambiente, což jí jedině prospělo. V nabídce jsou nejen pro cukrárnu typické dobroty (zákusky, poháry, chlebíčky), ale i polévky a každý den několik hlavních jídel. Takže, i když se to může zdát někomu divné, na rychlý oběd v Praze můžete i do cukrárny. A až jej dojíte, rozhodně se v Myšákovi nezříkejte šunkového chlebíčku.

mysak 0b577


Bageterie Boulevard (všude po Praze)  Teď se netváříme, že bychom vám ukazovali horkou novinku. Tento fast food zná každý moc dobře, jeho patatas s tatarkou a ice tea jsou již dávno legendami. Na Bagaterii Boulevard nás ale baví to, jak neustále vymýšlí něco nového, překvapivého. Pravidelně obměňuje své Chef menu, které vymýšlejí ti nejlepší šéfkuchaři. Dát si můžete i sendviče, po nichž určitě neztloustnete, neb mají rozumné množství kalorií. A náš tip v BB? Rozhodně bezlepková bageta s pastrami.

chleba 97a1a


Green Factory (Florentinum a Sokolovská 79, Karlín)  Je nám jasné, že někteří z vás slyší k obědu pouze na salát. Chcete-li ho mít přesně podle svých představ, pak určitě zajděte na oběd do této salaterie. Poručíte si (samozřejmě slušně), co přesně do salátu chcete, oni vám to namíchají, doporučí nejlepší zálivku a vy si pochutnáte. A nebude to trvat dlouho, zde to jde opravdu rychle. Salad your life!

6243 c37ce