Kam na úplně nejlepší kávu?

Agáta Zapotilová (art directorka): Jelikož mám kávu ráda černou, bez mléka či sirupů, je pro mě důležitá její kvalita a šetrná příprava baristů. Moji oblíbenou mají v kavárně Pražírna v Lublaňské ulici na Praze 2, kde si objednávám druh Etiopia Aricha, připravený v aeropresu. Skvěle tak vyniknou jeho ovocné tóny a plná chuť. Útulné prostředí, ve kterém si kávu můžu vychutnat, je už jen třešničkou na dortu.

prazirna2 908d8

Roman Nguyen (obrazový redaktor): Ranní kafe a cigareta. Takové cappuccino s jemnou pěnou jsem měl snad jenom na jednom jiném místě. Nejraději ho mám od krásné usměvavé krátkovlasé baristky, ale dost jí konkuruje týpek s tričkem "I woke up like this" #flawless!“ Můj výběr kavárny (Ema Espresso Bar blízko pražského Náměstí Republiky) asi nikoho nepřekvapí, ale vím, že lepší kávu v Praze jen tak nedostanu.

roman 26613

Marita Diblíková (produkční): Flat white v dejvickém Kafematu. Nad jeho chutí se pravidelně chodíme rozplývat s kamarádem Pavlem a naposled jsme v jejich boží směsi Sweet Shop z pražírny Square objevili dokonce podtón sójových bobů a karamelu. Kavárnám bývám nevěrná, ale tentokrát nám to spolu vydrželo až podezřele dlouho.

Marita 6f7c8

Lucie Dostálová (beauty redaktorka): Tall latté ve Starbucks. Vždycky potřebuju ke kávě mléko a cukr a nejlepší kombinaci mají prostě ve Starbucks! Ráno kávu s mlékem snídám a nic jiného nepotřebuji.

lucka 8e673

Tereza Spilková (redaktorka): Nejradši mám kavárnu Styl & Interier. Je ve Vodičkově ulici, mám ji kousek od školy a přijdu si tam jako na vesnici. Mají super flat white a cheesecake.

terka spilková f65fc

Andrea Katonová (creative consultant): Když jsem žila v Londýně, chodila jsem si na chai latte do sítě čajoven Yumchaa. Hodně podobné, příjemné místo, kde si můžu dát moc dobrý chai latte, je Tricafe v Anenské ulici na Praze 1.

andrea 0a481

Lenka Šubová (brand manager): Výborné domácí zákusky, kvalitní káva, výhled na park a vždy usměvavá obsluha, to je kavárna Mr.Coffee ve Zlíně. V nenápadném prostoru jsem si kromě klasické kávy zamilovala nápoj Iced Chai Latte, což je směs černého čaje, exotického koření, mléka a ledu.

lenka šubová be168

Bára Veselá (asistentka): Má nejoblíbenější káva je... kakao, hlavně když vám ho k té snídani někdo udělá. Káva mě po ránu sice probudí, ale kakao mě vrátí do dětských let. A kdo z nás se nerad vrací do dětství?! 

bára 6a6d7