Vzhůru na nekonečnou snídani!

Párky, vajíčka, granola, ovesné kaše, chleby s avokádem. Snídaňová bistra i hotelové brunche jsou plné dobrot, které vám udělají bezva sobotu nebo neděli. Mrkněte se na náš seznam toho nejlepšího.

Coffee Room (@coffeeroomprague)

Vinohradská pidikavárna Cofee Room je rájem všech pražských hipsterů, ale i všech obyčejných smrtelníků, kteří mají rádi útulné prostředí, lahodnou výběrovou kávu a dobré jídlo. Cofee Room je tak cool, že se stal nejsledovanější kavárnou českého instagramu. Ostatně, podívejte se sami co se skrývá pod hashtagem #coffeeroomprague a nejbližší sobotu si tu vychutnejte třeba úžasné avokádové chleby (v nabídce jsou rovnou dva, jeden se sušenými rajčaty, druhý s kozím sýrem), banana bread s burákovým máslem nebo super domácí granolu s jogurtem.


Parlor Café (@parlorcafe)

Známá pražská kavárna, která proslula svými vyhlášenými zmrzlinovými sendviči, teď v zimě nabízí super snídaně a brunche. Co byste řekli na teplé lívance se svařenými švestkami a zmrzlinou, anglickou snídani, super snídaňové kaše nebo brunch pro dva včetně sklenky prosseca? Do budoucna se chystají i veganské snídaně. Dejte si tu určitě také kvalitní výběrovou kávu z pražíren Coffeespot, Candy cane, Kafe Karlín a dalších anebo rovnou gin s tonikem, kterých tu mají také požehnaně. Tahle snídaně bude divoká!


V zátiší (@vzatisi_restaurant)

V luxusní záležitost se promění víkendový brunch v legendární pražské restauraci V Zátiší. Začíná se každou neděli v půl dvanácté a končí tři hodiny po poledni. Čtyřchodový brunch se servíruje vždy doprostřed stolu tak, aby všichni mohli ochutnávat. Těšit se můžete na českou, mezinárodní i indickou kuchyni. Nabídka se každý týden upravuje, ale už teď je jasné, že bude z čeho vybírat. Těšit se můžete na předkrmy jako je paštika z uzeného pstruha nebo cottage se šafránem, rybí chod, jako hlavní chod pak maso s přílohou a dezerty jako donuty nebo výtečné domácí koláče s créme fraiche.

Během celého brunche můžete neomezeně konzumovat nealkoholické nápoje včetně indického lassi, prosecca, bílé a červené víno. Brunche vyjde na 1090 korun na osobu.


Industra Coffee (@industracoffee)

Uprostřed areálu brněnských mrazíren Rovner se jako součást multifunkčního prostoru Industra nachází super cool kavárna. Určitě sem zajděte na tradiční nedělní brunch, kde si můžete dát třeba toustovaný banana bread, trhané vepřové s coleslawem a tapenádu z pečených lilků a paprik. Mňam!

Taky tu narazíte na oceňované baristy se zkušenostmi z Londýna a můžete si tu dát rovnou kurz na přípravy kávy. Tak rychle do Brna!


Mikyna  - COFFEE AND FOOD POINT (@mikynapoint)

Do vyhlášené liberecké kavárny Mikyna se na snídani sjíždějí z celého okolí. V sympatické kavárně nasajete víkendovou pohodu kupříkladu za pomoci pohankových lívanců, míchaných vajíček s pažitkou a kváskovým chlebem, avokádové topinky s pestem se sušených rajčat a výborným kafem z pražíren Nordbeans nebo The Barn.