Adam Driver: Vyděděnec, kterého zkultivovala manželka

 

Býval to, co označujeme tvrdým slovem „buran". V pubertě zapaloval auta, rval se a kamarádil s těmi na okraji společnosti. Taky plival na chodník a nevěděl nic o řádném stolování nebo o oblékání. „Moje žena mi kdysi prozradila, že existuje sýr gouda a za to jí nikdy nepřestanu být vděčný," smál se ve video rozhovoru pro časopis Vanity Fair. Byl to jeden z mála okamžiků, kdy se Adam Driver rozmluvil o svém soukromí. Po dobu téměř dvou let média ani netušila, že s manželkou Joanne Tucker přivítali na svět syna.

Se svou ženou se Driver seznámil už při studiích na herecké škole Juilliard. Legendární umělecká instituce ale budoucí hollywoodskou hvězdu na poprvé odmítla. Přijímačky zkusil podruhé až poté, co strávil dva a půl roku v Námořní pěchotě Spojených států. Tam vstoupil proto, že chtěl po 11. září sloužit své vlasti.

Komu vděčí Adam Driver za svou kariéru? Nejen svému talentu a vytrvalosti, ale také Leně Dunham. Autorka scénáře a hlavní protagonistka dnes už kultovního seriálu Girls oslovila Drivera svým literárním talentem, a proto šel vůbec na casting na záležitost, o kterou nejprve vůbec nestál a musel ho dlouze přesvědčovat jeho agent. Na Juilliardu panovalo velmi umělecké klima a Driver chtěl být divadelním hercem, televize byla pod jeho úroveň. Talent Leny Dunham ho ale naprosto uchvátil. Za svou roli v Girls pak získal tři nominace na Emmy a bylo to jasné: zrodila se hvězda.

 

Burberry

 

Zajímavostí je, že herec, který pracoval s těmi nejzajímavějšími režiséry: od Martina Scorseseho, Noama Baumbacha, Jima Jarmusche a mnoho dalších, nesnese pohled na sebe. Dělá se mu z pohledu na svůj výkon na plátně natolik fyzicky špatně, že během premiér v sále trpí, odchází nebo dokonce čeká v kabině promítače. Dokonce kolovaly drby, že během natáčení Adam Driver nesnese, aby se mu členové štábu dívali do očí. Zda je to pravda, netušíme, ale jedno je jisté: o světla reflektorů mimo svou práci Driver absolutně nestojí a je posedlý ochranou soukromí.

Jak filmový Kylo Ren relaxuje? Především hraním na klavír, zpěvem, a také řízením své charitativní organizace, kterou založil na pomoc profesionálním vojákům. Veteránům má poskytovat arteterapii a divadelní terapii, která jim má umožnit zpracovávat traumatické pocity.

Někteří herci působí, jako by neustále hráli sami sebe. Mají buď jeden výraz nebo role, které tak nějak zrcadlí jejich osobnost. Adam Driver je velmi uvěřitelný jako záporný i kladný hrdina, tichý básník i středověký násilník. A zajděte si teď do kina na snímek Poslední souboj, kde ztvárňuje jednu z hlavních rolí. Je v ní, jak jinak než, prostě excelentní.

Martin Scorsese: Chtěl být knězem, stal se ale hollywoodskou hvězdou

elle.cz