Rande se zajíčkem podle Hollywoodu

Americká herečka a manželka herecké legendy Warrena Beattyho Annette Bening je rozhodně skvělá herečka, ale ještě doma nemá Oscara. Na rozdíl od herečky Glorie Grahame, kterou teď hraje v biografickém filmu Film Stars Don't Die in Liverpool - ta získala zlatou sošku v roce 1947 za vedlejší roli ve filmu Crossfire.

anglo 2000x1125 annettebening jamiebell 13c64

Annette si určitě pamatujete jako partnerku Julianne Moore ve filmu Děcka jsou v pohodě nebo jako znuděnou manželku Kevina Spacyho v Americké kráse. Proslavil ji film Bugsy, kde si zahrála se svým manželem Warrenem, který film i režíroval. Na Oscara byla Annette nominována za Americkou krásu a za roli ve filmu Božská Julie.

Gloria Grahame byla femme fatale hollywoodské éry film noir. V roce 1947 se ocitla na vrcholu kariéry, získala Oscara, ale o deset let později už o ní nikdo nevěděl. Hollywood se jí vysmíval pro její obsesi týkající se velikosti horního rtu. Gloria podstoupila několik kosmetických procedur, kdy se nejen změnila vizuálně, ale přišla také o barvu svého sexy hlasu. Podle zákulisních fám, které se tehdy nesly mezi režiséry a producenty, to s ní nebylo jednoduché ani v práci. Prý byla komplikovaná a měla vysoké nároky, zkrátka rozená diva... 

MV5BMjI2ODgwNDQ5Ml5BMl5BanBnXkFtZTgwMDEzMjc0OTE. V1 SY1000 CR0015031000 AL 2acbb

Během svého života se čtyřikrát provdala a posledním manželem byl její nevlastní syn z předchozího manželství. Ano, vzala si nevlastního syna. V roce 1962 se tahle novina rozletěla celým filmovým světem a způsobila obrovský skandál. Tato událost naprosto zničila její hereckou kariéru, Gloria se nervově zhroutila a na klinice ji tehdy léčili elektrošoky.

Biografie Film Stars Don't Die in Liverpool se časově odehrává až po těchto skandálech. Gloria (Annette) je starší (55+) herecká diva žijící na předměstí Liverpoolu a snažící se vyřešit svoje vážné zdravotní problémy. Zaplete se s mladíkem Peterem Turnerem, který je o polovinu mladší. Scénář je adaptací Peterových vzpomínek.

63c73469e280592bc7de175c22e30e74 7b848

Film má jistě našlápnuto na některou z oscarových cen, jednu z nich by si zasloužila i Annette, která je podle kritiků v roli Glorie naprosto skvělá. Sama Annette tvrdí, že je to přesně role, kterou si vysnila, ale musela si na ni počkat 22 let, až se dostala do toho správného "odkvetlého" věku.

My si myslíme, že to bude mít letos těžké, nominace na Oscara zatím nejsou známé, ale silné ženské role si zahrály herečky jako Meryl Streep, Frances McDormand, Sally Hawkins, Saoirse Ronan, Margot Robbie, Judi Dench nebo Jessica Chastain. Bude to hodně nabitá herecká kategorie.

{YouTube}aCwt4kYWOHA{/YouTube}

Film měl v Anglii premiéru 17. listopadu.

A tady se podívejte na galerii nejslavnějších hereček, které měly výrazně mladší partnery. 

 

EBC promo