RIP #Brangelina: Angelina Jolie a Brad Pitt se rozvádějí

Právníci Angeliny potvrdili, že herečka dnes podala u hlavního soudu v LA žádost o rozvod. Ukončila tak jednu z nejslavnějších filmových i soukromých romancí, která kdy existovala. Po Katherine Hepburn a Spencer Tracym či Elizabeth Taylor a Richardu Burtonovi, v Hollywoodu neexistoval slavnější pár, který se seznámil během natáčení společného filmu.

Zápisník jedné lásky

Angelina a Brad se dali dohromady v roce 2004 při natáčení - kasově velmi úspěšného - akčního filmu Pan a paní Smithovi. Aféra tehdy ukončila Bradovo manželství s herečkou Jennifer Aniston a přinesla vlnu emocí u fanoušků.
Sňatek oznámili teprve před dvěma roky, kdy se vzali na zámku na jihu Francie, až po deseti letech ve vztahu. Na krásnou svatbu i na Angeliny svatební šaty Versace, které zdobily kresby jejich šesti dětí, se nedá zapomenout. Ale nic netrvá věčně.

Angelinu u soudu budou reprezentovat nejlepší právníci v čele s Laurou Wasser a Robertem Offer. V oficiální zprávě, kterou právníci vypustili do světa, se mluví o deziluzi manželství a neslučitelných rozdílech. "Toto rozhodnutí bylo učiněno pro zdraví rodiny. Angelina nebude situaci dále komentovat a prosí o respekt a o soukromí."

960 52857

Bulvární webová stránka TMZ cituje anonymní zdroje a tvrdí, že Angelině se nelíbily Bradovy výchovné a rodičovské praktiky, hlavně, co se alkoholu a kouření trávy týče. "Angelina si nepřeje, aby došlo ke střídavé péči a bude se soudit o výhradní péči svých šest biologických i adoptovaných dětí - Maddoxe, Paxe, Zaharu, Shiloh, Vivienne a Knoxe."

Pravděpodobně poslední společný film spolu Brad s Angelinou natočili minulý rok. Angelina k filmu napsala scénář i ho režírovala. Snímek s názvem U moře je o páru ve středním věku, který přijel na jih Francie utužovat svoje rozpadající se manželství. Film u diváků i u kritiky propadl a vydělal jen 538 000 dolarů. 

giphy 3 062a6

Přitom v roce 2011, kdy Brad o Angelině prohlašoval, že je ta nejlepší máma, vše vypadalo ještě idylicky: "Ta nejlepší a nejchytřejší věc, kterou jsem udělal je, že jsem svým dětem našel mámu jako je Angelina. Je ohromná. Jsem šťastný, že ji mám vedle sebe." 

Angelina o Bradovi zase básnila v časopise People v roce 2014: "Zažili jsme toho už hodně, jsme si hodně blízko, to přirozeně souvisí i s tím, že společně máme rodinu a vychováváme naše děti. Máme společnou minulost, společné vzpomínky. Žiju s člověkem, kterého dobře znám a který zná mě. Jsme milenci, přátelé, ale hlavně jsme rodina." 

giphy b683c

Dnešní zpráva o definitivním ukončení vztahu proto nenechala nikoho chladným. Twitter a internetové stránky jsou přeplněné zprávami a názory o tom, že Brad má laxní přístup k výchově dětí, pije a kouří trávu. Objevily se i zprávy o jeho údajné aféře s francouzskou herečkou Marion Cotillard. I u nás jsme už informovali, že Brad a Marion společně natáčeli v Londýně a na Kanárských ostrovech špionážní film z 2. světové války s názvem Spojenci. Proslýchalo se, že si kvůli tomu Angelina najala i soukromého detektiva.

giphy 4 58a86

A jak se ke kauze vyjádřil Brad Pitt? Pro časopis People okomentoval celou situaci s tím, že je smutný: "V tuhle chvíli jde hlavně o dobro našich dětí. Chtěl bych poprosit novináře, aby hlavně jim v tuto chvíli poskytli prostor a soukromí. Bude to těžké zejména pro ně."

V ELLE nemůžeme uvěřit, že by se náš vysněný pár Brad a Angelina měl rozejít a stále v koutku duše doufáme, že to celé ještě bude jinak.