Claudia Schiffer a tři dekády stylu

Claudia Schiffer se narodila 25. srpna 1970 v západoněmeckém Rheinbergu. Zpočátku aspirovala na právničku v advokátní kanceláři svého tatínka. To se ovšem změnilo, když jí v roce 1987 ve věku 17 let objevil v jednom düsseldorfském baru Michel Levaton, ředitel modelingové agentury Metropolitan Model Agency. Podepsala smlouvu a po dokončení střední školy odletěla do Paříže na své první zkušební focení. Odpovědí na to, jak to dopadlo, nám mohou být obálky německé i francouzské Elle z roku 1990. Schiffer se v módní branži stala okamžitou senzací.

Do začátku nového milénia se objevila jako cover star všech prestižních módních magazínů a prošla se po molech největších módních značek i návrhářů světa. Nechybělo Versace, Karl Lagerfeld, Chloé, Yves Saint Laurent, Christian Dior, Fendi, Michael Kors, Dolce & Gabbana, Ralph Lauren, Balmain, Louis Vuitton, Chanel nebo Valentino. V roce 2011 založila stejnojmennou značku, s jejíž kašmírovou kolekcí debutovala na pařížském týdnu módy. Zahrála si v několika filmech. Nejde opomenout její role v Lásce nebeské nebo komedii Zoolander, ale také její zasnoubení se známým kouzelníkem Davidem Copperfieldem v polovině devadesátých let.

Dnes slaví padesáté narozeniny a my jsme pro vás připravili galerii, která je připomínkou jejího mladí v Paříži, začátků kariéry, ikonických přehlídek, působení v roli ambasadorky pro UNICEF i Claudie jako hlavní tváře módního domu Chanel.

Tři dekády stylu supermodelky Claudie Schiffer