EVOLUCE STYLU: LINDA EVANGELISTA

Málo kdo se může pochlubit rekordním číslem obálek módních magazinů, na kterých se objevil, jako Linda Evangelista. Kanadská kráska jich má za sebou rovných 600

Její úspšechy lze připisovat, kromě ojedinělé krásy, i opravdovému zájmu o módu. Díky tomu, začala v průběhu 90. let vynikat mezi ostatními modelkami, až se dostala na samotný vrchol modelingu a řadí se tak mezi topmodelky. 

Linda Evangelista získala svůj první velký módní kontrakt ve věku 16 let. Tehdy jí významný fotograf řekl, že s dlouhými vlasy v modelingu neprorazí. A i když to nebylo jednoduché, Linda provedla radikální změnu a shodila svou dlouhou hřívu. 

Tímto rozhodnutím odstartovala svou hvězdnou karieru. Její nový účes ji vynesl exkluzivní smlouvu s L’Oreal Paris a nespočet focení pro přední módní magaziny.

V průběhu následujících let, vystřídala ještě mnoho účesů, od blond mikáda, až po dlouhou tmavou hřívu. 

Díky její kráse a slávě získala mnoho nápadníků. Mezi nejvýznamnější partnery patrřil francouzský fotbalista Fabien Barthez a francouzský miliardář Francois-Henri Pinault. 

Bez ohledu na své osobní strasti, především s muži, Evangelista stále zůstává jednou z nejkrásnějších žen, které chodí po přehlídkových molech a fotí velké kampaně.

Z důvodu 49. narozenin, které oslavila v pátek 10.května, přinášíme přehled nejzásadnějších změn její kariéry. 

Tak všechno nejlepší!

EVOLUCE STYLU: LINDA EVANGELISTA