Sestry ve stínu: Pět slavných dvojic, na které míří záře reflektorů

Vévodkyně z Cambridge a Philippa „Pippa“ Matthews

Jméno Pippy Middleton se pro veřejnost stalo známé poté, co se objevila jako svědkyně na královské svatbě své sestry Kate. Díky své kráse a vytříbenému módnímu stylu se Pippa rychle stala svébytnou celebritou. Sestry Middletonovy si byly blízké už v dětství a jejich životní cesty se přes velkou společenkou vytíženost nerozešly ani v dospělosti. Nejdříve se ve flitrových outfitech spolu vyrážely bavit do prominentních londýnských klubů. Následovaly zásnuby a pompézní svatby – Kate se v roce 2011 stala Vévodkyní z Cambridge, Pippa se o šest let později vdala za britského finančníka a miliardáře Jamese Matthewse a své svatby si navzájem odsvědčily. Obě sestry na své svatby vynesly ten samý pár diamantových náušnice od Robinsona Pelhama a sdílejí nejen stejný vkus na šperky, ale také módní vkus. Vévodkyně Kate je obecně považována za jednu z nejlépe oblékaných členek královské rodiny a její sestra Pippa se stala módní ikonou sama o sobě, rády si tak spolu vyměnují módní tipy. V poslední době je ale více než móda a večírky spojují mateřské povinnosti – ex-Middletonovy dámy se obě staly maminkami tří dětí.

Pippa a Kate Middletonovy

Penelope a Monica Cruz

V rodině Cruzových se krásou nešetřilo. Dokonce se stává, že si sestry s horkou španělskou krví lidé pletou - jsou od sebe totiž téměř k nerozeznání. Jejich podoby se využilo při natáčení Pirátů z Karibiku, kde Monica své sestře Penelope, která byla v té době těhotná, dělala v některých scénách dublérku. Působivé podobnosti využila i španělská módní značka Mango, pro kterou sestry Cruzovy v roce 2009 navrhly vlastní řadu oblečení a nafotily módní kampaň. Jinak ale o šest let mladší Monika neměla na role takové štěstí jako Penelope, která je dokonce držitelkou Oscara za roli ve filmu Vicky, Cristina Barcelona. Její popularita sice není malá, ale až na výjimky téměř nepřekročila hranice rodného Španělska. Zajímavé také je, že se sestrám povedlo ve stejnou dobu otěhotnět – Penelope s dlouholetým partnerem, hercem Javierem Bardemem, Monice díky umělému oplodnění od anonymního dárce.

Monica a Penelope Cruz

Gigi a Bella Hadid

Sestry, které od sebe dělí pouze rok, svou krásu podědily po své matce Yolandě, která se také pohybovala ve světě modelingu. Nejprve se podařilo prorazit přirozeně krásné Gigi. Stala se tváří kampaně Guess, poté ambasadorkou značky Maybelline NY, předváděla pro luxusní módní brandy a v roce 2016 dokonce vyhrála cenu za mezinárodní modelku roku na British Fashion Awards. V té době se po jejím boku už začala objevovat také její mladší sestra Bella. Bella podstoupila několik estetických úprav, po nichž poptávka po její kráse prudce vzrostla. Je nejvýraznější představitelkou trendu „foxy eyes“, který po ní kopírují ženy po celém světě. Mladší sestra se nebojí být více vyzývavá a volí jak na mole, tak v osobním životě provokativnější modely. Svou popularitou začíná jak prací pro módní značky, tak počtem followerů na Instagramu Gigi výrazně dohánět.

Gigi a Bella Hadid

Beyoncé a Solange Knowles

Obě jsou zpěvačky, skladatelky a hvězdy showbussinessu. Jen ta jedna trochu více než druhá. Blízké zdroje z jejich okolí hovoří o tom, že Solange nenese své zastínění veleúspěšnou sestrou dobře a že to mohl být jeden z důvodů, proč ve známé „výtahové potyčce“ na akci Met Gala v roce 2014 napadla svého švagra Jay-Z. Solange začínala jako tanečnice na turné skupiny Destiny's Child a často se na akcích objevovala právě se svou starší sestrou. Myšlenka na vlastní úspěšnou karéru ji postavila za mikrofón a DJský pult a dokonce pod manažerské křídla Jay-Z. Prioritou Jay-Z ale vždy byla kariéra Bey, což možná Solange také nenese dobře. Ty nejšílenější teorie dokonce hovoří o tom, že Beyoncé je ve skutečnosti ne o 5 ale o 13 let starší než Solange a není její sestrou, ale matkou. Jako mladistvá měla mít Bey románek a porodit holčičku, kterou její rodiče vychovali ne jako její dceru, ale jako její sestru.

Beyoncé a Solange Knowles

Lady Gaga a Natali Germanotta

Zatímco Lady Gaga zasvětila život hře na klavír a zpěvu, její mladší sestra Natali se realizuje jako fashion designérka. Své známější sestře Stefani Germanotta alias Lady Gaga navrhuje šaty na vystoupení a styluje ji pro focení do módních časopisů. Svou sestru doprovázela i při natáčení filmu „A Star Is Born“, kde pracovala jako stylistka. Lady Gaga ji zase obsadila do svého klipu k písni „Telephone“, kde se Natali objevila v roli vězeňkyně. Sestry v roce 2016 uzavřely smlouvu se společností Mattel a představily panenku „Monster High Zomby Gaga“. Navrhla ji jak jinak než Natali a oblečená byla jako zombie boy z videa „Born This Way“. Byla okamžitě vyprodaná a výtěžek z jejího prodeje podpořil nadaci Born This Way Foundation. Aktuálně se dá sehnat už pouze v internetových aukcích, kde se její cena pohybuje mezi 8-19 tisíc korun.

Lady Gaga a Natali Germanotta

Zdroj: Wikipedia Commons, Townandcountymag, Trendhunter.com, Ebay.com