#Throwbackthursday Aneb největší proměny slavných hvězd

 

 

Osobitý styl není jednoduché najít. O tom by vám mohly povídat i ty největší a-list hollywoodské hvězdy. Byť mnoho z nich má dnes k dispozici špičkové publicisty a stylisty, o jejichž přízeň se přetahují nejznámější módní domy, nebylo tomu tak vždy.  

Mladým a (zatím) neznámým talentům se nenabízí exkluzivní róby na požádání. Avšak ve chvíli, kdy se na ně začínají obracet všechna světla reflektorů, získávají pozornost módních značek, pro které představují stále silnější komunikační kanál. Hollywood je zkrátka továrna na hvězdy. A nutno říct, že funguje na jedničku. V průběhu posledních dvaceti let jsme tak mohli sledovat stylovou evoluci našich oblíbenců – od džínů a #HairLikeIDontCare až po #BreakfastAtTiffanys protkanou logománií a haute couture nejen na červeném koberci. Není proto divu, že někteří slavní by své historické excesy nejraději vymazali z paměti. Lady Gaga se ve svém nedávném videu podělila s fanoušky o to, že ve svých začátcích vlastnila pouze tři návrhářské kousky. Ty prý nepřetržitě nosila během pěti let jen proto, že si nemohla finančně dovolit nic jiného. Patřily mezi ně i červené body s kapucí, inspirované stylem zpěvačky a modelky Grace Jones. Stejně na tom byla i Selena Gomez. Ta se na začátku své kariéry sama oblékala, líčila i česala. Kopírovala vše, co nosily její hudební vzory – zpěvačka Ashlee Simpson nebo Hayley Williams z kapely Paramore.

 

Podívejte se, které celebrity se proměnily k nepoznání:

Najdou se však mezi nimi i výjimky, které do vlastního stylu samy dorostly. Herečka Blake Lively patří mezi nejlépe oblékané ženy Hollywoodu – a tento titul si vydobyla úplně sama. Není totiž obklopena stylisty, veškeré své outfity si vybírá přímo u návrhářů. V rámci interview pro Glamour prozradila, že módu miluje. Ta podle ní představuje nejlepší způsob, jak být kreativní každý den. Není proto divu, že svou vizí nakazila i svého nynějšího manžela Ryana Reynoldse, kterému změna stylu neuvěřitelně prospěla. 

Pojďme si proto připomenout 30 největších proměn posledních let v rámci #Throwbackthursday.  

Mohlo by se vám líbit

5 nejlepších looků od oslavenkyně Patricie Field

Není pochyb o tom, že to byla právě kostýmní návrhářka a stylistka Patricia Field, která definovala styl přelomu milénia. Díky svému citu pro módu a bystrému oku dokázala vytvořit looky, které sahaly daleko za hranice pouhých „kostýmů“. Staly se doslova malým uměleckým dílem, vzorem a nesmrtelnou inspirací. Dnes tato obdivuhodná žena slaví 80. narozeniny.
elle.cz