Tajemství úspěchu podle Beyoncé

Když před více jak šesti lety představovala svou značku Ivy Park, plnou outfitů na každodenní nošení i luxusních sportovních kousků, mnozí kroutili hlavou. No jistě, další celebrita, která se vrhá do módy. Beyoncé ale všem ukázala, že se mýlili. Má svůj styl, směr a rozeznatelný rukopis, díky čemuž se zařadila mezi módní ikony současnosti. Chcete být stejně úspěšná jako ona? Inspirujte se její strategií. 

10 Hot Young Stars: Jsou mladí, talentovaní a na kontě mají miliony

elle.cz

 

Buďte náročná a nenechte se odradit

V módním světě se zdvihlo nemálo obočí, když se rozkřiklo, že se Beyoncé hodlá ve velkém vrhnout do módního průmyslu a plánuje navrhovat vlastní sportovní kolekce. Není to náhodou ona, kdo už jednu módní značku měl a neuspěl? Kdo své tělo neustále zdobí trendy outfity a diamantovými šperky? Neoficiální královna body a korzetů? Jak by se s ní sportovní nadšenkyně mohly ztotožnit? Ale Beyoncé si šla za svým. „Pokaždé když se pro něco rozhodnu, dělám, co je v mých silách, a snažím se tlačit i na všechny okolo, aby dělali totéž. Dávám do toho maximum. Když to pak vypustím do světa, už to nechávám jít si svou vlastní cestou,“ řekla v roce 2009 Elle.com umělkyně, která miluje experimentování s módou – míchání luxusního a casual stylu se sportovními kousky. Když to dokáže ona, dokážete to i vy. Najděte si svůj styl, spoléhejte se jen sama na sebe, na svůj talent a tvrdě pracujte. 

Spřátelte se s konkurencí

Jak se to říká? Když nevíš, jak nepřítele porazit, udělej si z něj přítele. A dej to hlasitě najevo. „Před několika lety jsem potkala Beyoncé a ona mi řekla: ‚Byly to Spice Girls, které mě inspirovaly a přiměly mě dělat to, co dělám, a učinily ze mě hrdou dívku.‘ A když někdo jako Beyoncé, která je tak ikonická a tak silná žena, říká, že byla inspirována Spice Girls, myslím, že to něco znamená,“ zavzpomínala Victoria Beckham pro Daily Mirror na to, jak se s Beyoncé spřátelily. Není tajemstvím, že zpěvačka se pravidelně vídá třeba i se Stellou McCartney nebo Philippem Pleinem a žádná rivalita mezi nimi není. 

 

Beyoncé a Karl Lagerfeld

 

Obklopte se vlivnými lidmi

V tomto je Beyoncé přebornicí. Dobré vztahy má například se šéfkou americké Elle Ninou Garcíou nebo známou stylistkou Zerinou Akers, ženou stojící za módními fantaziemi, jež oslňují v mnoha filmech. Proč? Všichni jim podobní jí otevírají dveře do světa módy. Mluví se o tom, že pokud chce někdo udělat kariéru v módní branži a spřátelí se s těmi správnými šéfredaktory a stylisty, úspěch má téměř zaručený. Mnoho kontaktů získala Beyoncé i díky svému manželovi, vlivnému producentovi Jay-Z, se kterým se seznámila ještě v době, kdy zpívala v dívčí skupině Destiny‘s Child. 

Buďte sama sobě nejlepší reklamou

„Moje zákaznice vidí, že věci, které navrhuji, také sama nosím,“ říká Beyoncé a zdůrazňuje, že by se nikdy nemělo přerušit spojení mezi vámi a tím, co vytváříte. Tvrdí, že je důležité mít dobré základy, které můžete nosit znovu a znovu, proto je velkou součástí její značky všestrannost. Oblečení, které vyřadí, pak ráda dává na charitu. Věnuje ho organizacím, které podporují ženy, aby se znovu postavily na nohy. A speciální kousky prý šetří pro své dcery.

Věřte sobě a svému vnitřnímu hlasu

I když nemá ideální míry, nebojí se ukazovat své tělo. Je na něj hrdá. „Kdyby mi někdo před patnácti lety řekl, že moje tělo bude procházet tolika změnami a výkyvy a že se budu se svými křivkami cítit více žensky a jistěji, nevěřila bych mu. Ale děti a zralost mě naučily vážit si sebe samé nad rámec svého fyzického vzhledu a věřit svému vnitřnímu hlasu bez ohledu na to, v jaké situaci se zrovna nacházím. Přála bych si, aby se lidé více zaměřovali na objevování vnitřní krásy, než aby kritizovali druhé,“ svěřila se zpevačka Elle.com. 

 

Beyoncé

 

Najděte si milujícího partnera

Říká se, že za každým úspěšným mužem stojí silná žena, je tomu ale i naopak. V případě Beyoncé a Jay-Z to platí dvojnásob. Rapper svou manželku ve všem podporuje, a když budovala svoji kariéru, byl to on, kdo jí jako první podal pomocnou ruku. Jejich vztah měl své vzestupy i pády, ale je to už přes dvě desítky let a jsou pořád spolu. „Nezáleží na tom, jestli jste dokonalí na obálce časopisu nebo jste ten nejhezčí, nejúspěšnější a nejskvělejší člověk na světě. Pořád jste občas smutní, zraňují vás city, jste zmatení, zranitelní, nervózní a vystrašení. Musíte najít člověka, se kterým ty těžké časy zvládnete,“ řekla magazínu Seventeen s tím, že ona takového člověka našla. Společně vychovávají desetiletou dceru Blue Ivy a čtyřletá dvojčata Rumi a Sira.

Proměny stylu zpěvačky Beyoncé: