Z červeného koberce do srdce Afriky: 3 tváře Alexandry Daddario

Alexandřin příběh není typickým americkým snem. Ona a její dva sourozenci se narodili do uznávané a bohaté rodiny, nemusela si tedy za hollywoodským leskem a luxusem razit dlouhou cestu. Rodiče, právnička a šéf odboru pro boj s terorismem newyorské policie, očekávali, že se Alexandra vydá v jejich stopách a bude studovat právo. Jenže ta měla už od svých 11 let úplně jiný sen – být herečkou. Rodina ji v jejích plánech podpořila a Alexandra měla šanci se později zapsat na Professional Children's School, přípravnou školu pro budoucí profesionální tanečníky a herce. Alexandra Daddario také navštěvovala Marymount Manhattan College na Manhattanu, ale odtud odešla, aby se mohla věnovat naplno herectví.

Úspěch ale také nepřišel hned. Svůj herecký debut si prožila v 16 letech jako Laurie Lewis v telenovele All My Children, ale nebyl nijak výrazně úspěšný. Zásadní zlom přišel s postavou Annabeth Case v první ze série příběhů o Percym Jacksonovi. Pro první díl nazvaný Percy Jackson: Zloděj blesku, si dokonce nechala zesvětlit své jinak velmi tmavé vlasy, aby se lépe mohla do role vcítit. Od tohoto průlomu je Alexandra pravidelně obsazována do široké škály filmů od komedií jako například Týden bez závazků s Owenem Wilsonem, přes Pobřežní hlídku, kriminální tv seriály až po horory jako Texaský masakr motorovou pilou 3D.

Krása z Čech

Alexandra není výjimečná jenom svým hereckým talentem, ale také krásnýma tmavě modrýma očima. Mnoho lidí pochybuje o tom, že jde o její vlastní barvu duhovky a Alexandru podezírá, že si pomáhá kontaktními čočkami. Co se Alexandry týká, dotaz na její skutečnou barvu očí je na Googlu jedním z nejvíce vyhledávaných. Herečka na to byla dotazována i médii, ale odmítla, že by nosila čočky a potvrdila, že jde o její vlastní barvu. Možná na jejím vzhledu zapracovaly i české kořeny, které má Alexandra z matčiny strany. Dále v jejích žilách koluje koktejl italské, irské, maďarské a anglické krve.

Charita k narozeninám

Alexandra Daddario je v soukromí velkou milovnicí zvířat. Už několik let se angažuje v boji za jejich práva a kromě toho aktivně pomáhá opuštěným zvířatům najít nový domov. Myšlenku adopce raději než koupě aplikovala i sama na sobě. Osvojila sikřížence teriéra jménem Levona díky němu prožila covidové karantény v té nejlepší společnosti. Ke svým 32. narozeninám si nadělila netradiční dárek – stala se dobrovolnicí v kampani Nothing but the Net v rámci Nadace OSN. Přihlásila se také jako dobrovolník do nadace Elizabeth Taylor Aids Foundation a získala finance na ochranu dětí v africkém Malawi před komáry přenášejícími nebezpečné nemoci. Do Afriky se rozjela také osobně. Chtěla poznat životní podmínky na místě a z první ruky se seznámit s prací charitativních pracovníků, kteří poskytují testy a podpůrnou léčbu malárie a HIV. 

Alexandra Daddario

Hororová jízda

Ačkoli by to do herečky s vizáží Sněhurky řekl jen málokdo, má Daddario velkou slabost pro horory. Celkem si zahrála už v šesti snímcích a nechala se slyšet, že tenhle žánr ji prostě baví. Mnohé horory jsou podle ní metaforou něčeho hlubšího. Diváci ji mohli vidět v už zmiňovaném Texaském masakru motorovou pilou 3D, We Summon the Darkness, We Have Always Lived in the Castle, zombie komedii Burying The Ex, Bereavement a The Attic. Vzhledem k tomu, že účinkovat v hororových filmech je její parketa, můžeme očekávat, že výčet děsivých snímků určitě není finální.

 

Zdroj: Wikipedia Commons, CSFD.cz, thetealmango.com, kidadl.com, allhorror.com, zoomboola.com