EBL banner

Film, který ovlivnil můj život

Každý má film, který ho zasáhl poněkud zásadnějším způsobem než jakýkoliv jiný. Film, který jsme viděli stokrát. Dílo, ve kterém jsme našli poselství, podle něhož se řídíme v každodenních životních situacích. Také máte nějaký takový? Přečtěte si tipy od týmu ELLE Beauty Lounge v Karlových Varech a třeba si některý z filmů pustíte hned dnes večer.

Adriana Kocourová, fotografka

Cafe de flora. Podívejte se na něj a pochopíte, proč mě tak ovlivnil.

Alžběta Dytrychová, redaktorka

V dětství jsem se každý den dívala na film Jak dostat tatínka do polepšovny. Nedokážu říct, čím mě ovlivnil, ale Venda je stále srdcovka. Důležitou roli v mým životě hraje také snímek Hra s Michaelem Douglasem. Naučil mě totiž, že věci nejsou vždycky takové, jak se na první pohled může zdát.

Karolína Wernerová, sociální sítě

Do teď nezapomenu, jak jsem z toho filmu byla vedle. Po zhlédnutí Černé labutě jsem zůstala v údivu s otevřenou pusou a měla depku. Uvědomila jsem si, jak velkou roli hraje psychika člověka a od té doby se na ní trošku víc zaměřuji. Velmi silné a mé oblíbené psychologické drama.

Klára Dedková, redaktorka

Rozhodně Pulp Fiction. Když jsem ho poprvé v patnácti letech viděla, přišel mi ten film geniální. Hlášky, skryté myšlenky, poselství, hudba i kostýmy. Od té doby jsem ho viděla tak dvacetkrát a pokaždé mi něco nového dá a nějakým způsobem ovlivňuje můj život i nadále. Mia Wallace mi ukázala, jak vypadá diva, Vincent Vega jak chytře zakrýt komplikace a Jules Winnfield? Pro mě černošské ztvárnění Boha. Jen kvůli němu umím tu pasáž z bible nazpaměť! A jsem přesvědčená, že Tarantino je ten, kdo nás všechny ve jménu lásky a dobré vůle vyvede z údolí temnoty.

Mirka Harcegová, marketing manager

Když jsem chodila na střední, zamilovala jsem si film Love & Basketball. Dokonce jsem si připadala jako hlavní hrdinka, protože jsem taky chodila s basketbalistou. Tím filmem jsem žila a velmi se podle něj řídila. Asi se na něj podívám co nejdřív znovu.

EBC promo