ELLE BEAUTY LOUNGE OPĚT VE VARECH

 

ELLE BEAUTY LOUNGE je vždy plné celebrit, krásy, příběhů a historek, které vám ani letos nesmí uniknout. Uvidíte proměny hereček, které se stanou múzami červeného koberce, představíme vám exkluzivní obsah, rozhovory, videa a budeme mapovat festivalové dění ve dne v noci, abyste se stali součástí našeho exkluzivního klubu i vy. Staneme se vaším jedinečným průvodcem nejen red carpet looky a aktuálními drby z filmového prostředí, ale budeme i vaším kinematografickým guru. S námi si užijete 55. ročník KVIFF na maximum!

 

Přes den v ELLE Beauty Lounge, večer v kině a v noci na párty.

 

A jaký tento ročník bude? Pravděpodobně opatrnější než ty předešlé. Přece jen pandemická opatření jsou tu od toho, aby se dodržovala. Avšak nebojte! O nic důležitého nebudete ochuzeni. A dokonce získáte i něco navíc! KVIFF se letos rozhodl představit novinku, kterou je vznikající platforma KVIIFF TV, která bude již během festivalu nabízet exkluzivní obsah a celoročně pak bude přinášet artový program. Ambicí je během několika let vybudovat prostor pro laické publikum i filmové profesionály, který nabídne všestranné informace a orientaci v oblasti filmové tvorby. 

A co se týče filmů, i zde bude výběr rozsáhlý! Zrušením soutěže dokumentárních filmů v roce 2019 doznala struktura hlavního programu festivalu zásadní změny. V loňském roce se festival nekonal, MFF KV 2021 je tedy historicky prvním ročníkem, kdy se obě soutěžní sekce vedle hraných snímků otevírají i filmům dokumentárním.

Dlouhodobý zájem karlovarského festivalu o filmovou historii se letos nepřehlédnutelným způsobem projeví v Poctě The Film Foundation. Nezisková organizace, u jejíhož vzniku stál před jednatřiceti lety Martin Scorsese, je jedním z klíčových hráčů v oblasti ochrany a zachování filmového dědictví; z aktivity TFF došlo ke zrestaurování více než 900 klasických titulů z celého světa. V rámci pocty se na plátnech karlovarských kin zaskví desítka jedinečných snímků natočených mezi třicátými a devadesátými lety minulého století a přibližujících kinematografie USA, Pobřeží slonoviny, Srí Lanky, Mexika, Tchaj-wanu a Maroka.

Pokud si nejste jistí, na jaké filmy se těšit, zde je náš skomný výběr. Vévodí mu samozřejmě snímek Zátopek, který bude mít na festivalu premiéru.

Mohlo by se vám líbit

Filmy, které by vám neměly na festivalu ve Varech uniknout

Letošní ročník karlovarského festivalu se uskuteční 20. – 28. srpna 2021 a v rámci dvou soutěžních sekcí – Hlavní soutěže a Soutěže Na východ od Západu – a exkluzivního nesoutěžního programu Zvláštní uvedení představí 32 premiér. Na které filmy se těšíme nejvíce? A které byste si neměli nechat uniknout ani vy?
elle.cz
Mohlo by se vám líbit

KVIFF se uskuteční v srpnu a představí novou online platformu

Karlovarský filmový festival se letos uskuteční v mimořádném termínu od 20. do 28. srpna. Potvrdil to na online tiskové konferenci ředitel KVIFF Jiří Bartoška. Novinkou je i vznikající internetová platforma KVIFF TV.
elle.cz