Ženské potěšení podle Heleny Dařbujánové

,,Píše se rok 1968...
Se zatajeným dechem sleduji v televizi film Chitty Chitty Bang Bang a v něm scénu s tanečnicí z hracího strojku...
Fascinuje mě a zůstává ve mně navždy.
Vzpomněla jsem si na tohle všechno vloni, když mi má dcera Žofie pouštěla svoji sólovou desku a já uslyšela písničku Have you seen Zofie...
A bylo to jasné. Vzpomínky jsou zpátky a já vím, že musím udělat hrací strojek!
Každá žena potřebuje ten pocit zatajeného dechu, tajemství, kouzel ...
Každá žena potřebuje vědomí jistoty a podpory.
A tak vzniká MOSTLY WINE.
Příběh o úspěchu, ve kterém není nikdy nikdo sám.
Ani dokonalá tanečnice…ani dokonalá královna …
Můžete stát zlatě oděná v záři reflektorů, ale bez té opory vzadu to nepůjde.
Každá z nás tu oporu potřebujeme, každá po ni toužíme….
“ vypráví Helena Dařbujánová.

Darbujanova

Podobu porcelánové tanečnici dalo porcelánové Studio Wrinkle Heleny Patelisové a Aylin Irfanové. „Helena Dařbujánová nás požádala o nádhernou porcelánovou tanečnici, která, ale bude v něčem nedokonalá. Helena přitom byla velmi nadšená myšlenkou, že jí bude někdo v pozici pomáhat, to postupně nadchlo i nás a tak vznikl panáček na skatu, který má co dělat, aby z něj sám nespadl, ale přesto baletku podpírá,“ popisuje Helena Patelisová.

Dařbujánová

Poklop z černého anglického plátna se zlatavou stuhou, za kterou stačí jen zatáhnout, aby se vám před očima odhalil svět tajemství a kouzel, ten trochu dekadentní svět, kde je vám hezky, o kterém sníte, toužíte, v němž jste královnou a někdy také ne. Poklop si vysnila a navrhla Helena Dařbujánová, podle jejího designu ji pak vyrobil přední obalový specialista Jan Činčera ze Studia Činčera.

Dařbujánová

Kolekci fotografií hracího strojku Mostly Wine nafotila Bára Prášilová v Hotelu U Beránka v Náchodě. Zároveň zrežírovala a vytvořila videoklip pro píseň Have You Seen Zofie? a propůjčila mu charakteristický silný rukopis. Pro ten je poznávacím znamením absurdní humor, alarmující krása, hravost, jemná krutost a vášeň pro detail. Její práce často zahrnuje skutečné, náročné rekvizity, jež kombinuje s možnostmi digitální fotografie. Mnohé autorčiny výstupy získaly ocenění v mezinárodních soutěžích a jsou vystavovány po světě, bronzovou medaili například nedávno získala na Clio Awards v Los Angeles. Bářin osobní cíl je kultivovat krásu a ženskost spolu se smyslem pro lehkost. Nejen to je spojuje s Helenou.

Speciálně pro hrací strojek Žofie Dares píseň přezpívala a tak místo Have you seen Zofie? můžete při spuštění strojku slyšet Have you seen a queen?

V limitovaném počtu 20 kusů prodává Showroom Helena Dařbujánová, Veverkova 7, Praha 7
Otevřeno po – pá od 12 do 19 hodin, so od 13 do 17 hodin

EBC promo