ELLEPHORIA: Kosmetická tajemství moderátorky Katky Říhové

S Katkou Říhovou, hvězdou rádia Evropy 2 a maminkou rok a půl staré dcerky Sofie, se návštěvníci festivalu ELLEphoria během víkendu plného krásy a kosmetiky setkají naživo. Celým beauty eventem bude provádět v roli moderátorky. Katka, která momentálně propadla růžovému odstínu vlasů, kosmetiku miluje a v tomto ohledu se nezanedbává, ani když musí vstávat do Ranní show nebo k malé Sofii. Přesto její přístup k beauty světu prošel proměnou. Zeptali jsme se, jak to vnímá dnes.

Jak změnilo mateřství tvůj přístup ke kosmetice?

Musím se nyní víc přemlouvat, abych třeba večerní odličování neflákala. Ale zatím vždy vyhraje zdravý rozum. Těch pět minut na večerní rutinu si i přes velkou únavu vždycky najdu. Jestli mám být úplně konkrétní, téměř jsem vypustila výrazné rtěnky, protože při neustálém pusinkování dcery to nedělalo dobrotu. Zároveň mnohem častěji než dřív využívám S.O.S. záchranu v podobě vitaminových pleťových masek. 

Máš nějaký nejoblíbenější beauty zákrok?

Nevím, zda se to dá považovat vyloženě za beauty zákrok, ale před časem jsem se odhodlala nechat si narovnat zuby. Poslední půl rok jsem nosila neviditelná rovnátka a výsledek je fantastický. Zrovna teď jsem ještě ve fázi bělení. Kdo si to nezkusil na vlastní zuby, nepochopí, jak moc velký rozdíl v obličeji udělá rovný a bílý chrup. A miluji taky obličejové masáže. Když nad tím tak přemýšlím... Jdu se hned objednat! (smích)

Až tvoje dcera povyroste, jakou beauty radu ji dáš?

Přiznám se, že nad tím jsem ještě moc nepřemýšlela. Ale když vidím, s jakou chutí si hraje s mými kosmetickými štětci, asi jí poradím, ať si kupuje jen ty opravdu kvalitní, jinak se pořádně nenamaluje. Také ji chceme vést ke sportu, ať má zdravé návyky a dobrý start do života. A jestli se mě někdy zeptá na to, jak si co nejlépe namalovat oční linky, řeknu jí, ať nemrhá časem s fixy a tužkami a pořídí si linky gelové.

V čem podle tebe spočívá tajemství ženské krásy?

Nebudu připomínat vnitřní krásu, tu se snažíme tak nějak hledat všichni. A co se týče zjevnějších "krás", asi to také není nic objevného, ale podle mě je důležité mít upravené vlasy a nosit oblečení, ve kterém se cítíme dobře. A jak mi tady radí přes rameno nejmenovaný kolega Patrik, prý mám vyřídit, že každá žena, která chválí muže, je v jejich očích krásná. 

Jaké jsou tři kosmetické produkty, bez kterých by ses se zkrátka neobešla?

Nedám dopustit na ikonickou P50 od Biologique Recherche, mám vyzkoušeno, že jakmile ji vysadím, do měsíce se mi začne vracet akné. Ráno už si nedovedu představit bez krému Liftactiv Collagen Specialist od Vichy s ochranným faktorem a pak mám oblíbenou hydratační masku ze Sephory s výtažky z liči. 

Jakou nejlepší beauty radu ti dala maminka nebo babička?

Maminka mi vždycky vymlouvala výrazné líčení, což tak nějak zpětně chápu a uznávám, že rudá rtěnka a kouřové stíny v patnácti letech nebyly do školy úplně ideální. Ale každá jsme zkrátka měly nějakou pubertu...

 

Vše, co potřebujete o ELLEphorii teď hned vědět

ELLEphoria proběhne v termínu 4. - 6. listopadu 2022  ve  Slovanském domě Praha a nabídne třídenní program plný zajímavých osobností, workshopů vedených specialisty a možností vyzkoušet na vlastní kůži renomované produkty a značky. Vstupenky a další detaily o akci najdete na www.ellephoria.cz.

Ellephoria
Info ikona

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA