Březnové novoluní: Akce bude nevyhnutelná a napětí těžko udržitelné

Březnové novoluní ovládne ohnivý Beran

Měsíc vládne lidským emocím a silně ovlivňuje náš vnitřní svět. Mezi dny, během kterých je jeho vliv obzvlášť citelný, patří vedle úplňku také novoluní. To březnové nastává v úterý 21. a bude ovlivněno ohnivým Beranem. Ten nás bude chtít probrat ze zimní letargie a nabídne divokou a ve všech směrech dobrodružnou jízdu. Záleží jen na nás, jak se své šance chopíme; nutno však dodat, že rozhodnutí, která během nadcházejících hodin učiníme, mohou mít dalekosáhlé následky.

Staré uvolní místo novému

Třetí novoluní roku 2023 nastává pouhý den po jarní rovnodennosti, která startuje astronomické jaro. Příroda je probuzená, kvetou první květiny a pupeny na větvích stromů den ze dne sílí. Jaro obecně je obdobím, které nás motivuje ke změně, a březnové novoluní tuto touhu ještě umocní. Staré končí, aby nové mohlo začít, a to za citelného přispění aktivního a odvážného Berana. Jeho soutěživá energie nás nenechá v klidu; naopak. Beran se bude snažit posunout nás dál. Uzná-li za vhodné, bude požadovat změnu směru, usilovat o nový začátek. Poskytne nám nápovědu a odhalí vodítka ke šťastnější budoucnosti. Cokoli během tohoto dne začneme, bude mít vliv na příštích šest měsíců a vyvrcholí úplňkem v Beranu, který nastane 29. září.

Vládnoucí Mars pomůže realizovat změnu

Znamení Berana, v němž se březnové novoluní odehrává, vládne planeta Mars. Ta je v astrologii planetou motivace a činu, schopnosti rychle se rozhodnout a neohroženě realizovat změnu. Zároveň je symbolem moci, síly až agrese, konfliktů i podmanění. Také z tohoto důvodu je toto novoluní nabité velmi silnou energií, která je připravena k výbuchu. Připomene nám, že jsme strůjci svého štěstí, schopni udržet krok s dynamikou doby a s potenciálem nepodléhat všeobecnému tlaku. Po zdravotní stránce nejsou vhodné žádné větší zákroky, den bychom měli prožít optimálně v poklidném tempu, přestože do značné míry bude evidentní „beraní“ pnutí. Znamení Berana ovládá především hlavu, mozek a obličej, podobně i životní sílu.

Krása podle horoskopu: Váhy mají nejhlubší oči, Panny bezchybnou pleť

elle.cz

Novoluní z pohledu numerologie

Z pohledu numerologie půjde o den se silnou tvůrčí energií. Trojky, které den silně ovlivňují, ještě umocní ohnivou beraní energii. Akce bude nevyhnutelná, kreativita mimořádná a napětí těžko udržitelné. Nejcitlivější část dne bude nad ránem, extrémně silnou, a zároveň sebestřednou energii v sobě ponese dopoledne, odpoledne bude nejvíce nakloněno sexualitě, a ani večer nepřinese osvobozující uklidnění.

0-6 hodin

Doba, kdy obvykle spíme, s sebou přinese neklid a divoké sny. Velmi citlivý bude čas mezi půlnocí a půl druhou ranní, kdy můžeme cítit větší potřebu partnerského objetí. Zároveň ale budeme řešit rozpor mezi touhou podlehnout své „slabosti“ a potřebou být zcela soběstačnými bytostmi.

6-12 hodin

Dopoledne se potáhne v bojovném duchu a odhodlání vydobýt si své místo na slunci. Vyvstanou karmická témata a psychika bude mít co dělat, aby ten nápor naléhavé energie ustála. Ke slovu přihlásí ego a dominance. Zklidnění nastane před polednem, kdy budeme vnímavější k potřebám těla, a zároveň nás na chvíli opustí odvaha jít neohroženě do akce.

12-18 hodin

Odpoledne se opět vyhoupne k extrémním náporům energie, o slovo se tentokrát přihlásí kromě ega a potřeby podmanit si také sexuální touha. Nepůjde však o žádná romantická gesta a dlouhé předehry; vše a na všech úrovních bude směřovat k rychlé akci, intenzivnímu prožitku a uspokojení především vlastních potřeb.

18-24 hodin

Po takovém dni bychom si zasloužili klidnější noc; ani ta se ovšem nebude pohybovat na pokojných vlnách nerušeného odpočinku. Zklidnit se dá víc práce než obvykle, protože neklidná hlava i tělo si budou žádat pozornost. Alespoň zčásti pomůže cílené ztišení minimálně hodinu před odchodem na lůžko, klidná hudba, bylinkový čaj nebo vonná koupel.

Zdroj: autorský článek

REKLAMA