Přejít k hlavnímu obsahu

Šest nevšedních horoskopů pro znamení Střelce

Romský

Sekera 22. listopad - 21. prosinec

Obyčejně jsou to lidé velmi prozíraví, přímí a věcní. Zakládají si na nezávislosti a svobodě ve všech oblastech života. Rádi se dobře baví, ale i toulají. Často ale dřív mluví, než myslí. Musí se velice snažit být diskrétnější a diplomatičtější, aby druhé nezaskočili nebo nezranili nevhodnou poznámkou. V opačném případě se blízcí mohou cítit ublížení.

Perský

Kohout 1. listopad - 28. listopad

Kohout je energické a výbušné znamení. A takoví jsou i lidé v něm narození. Bývají spontánní a plní energie. Nicméně nejsou ochotni se podřizovat a jsou také vznětliví. Jsou autoritativní, zároveň však i velmi pozorní a oddaní. Mívají rovněž silnou intuici.

Jelen 29. listopad - 26. prosinec

Jelen je ve své podstatě symbolem racionality a zásadovosti. Lidé v tomto znamení bývají velmi praktičtí a racionálně založení. Rozhodují se déle, o to pevnější ale jejich rozhodnutí jsou. Vynikají rovněž velkou skromností. Zbytečně neriskují. Lpějí na rodině.

Romský horoskop: Objevte svůj symbol a poodhalte budoucnost

elle.cz

Indický

Dhanus 23. listopad - 21. prosinec

Lidé narození v tomto znamení často bojují s pocity vnitřního neklidu, nepokoje a napětí. Jejich hlavním životním úkolem je naučit se sžít se svým vlastním já a přijmout, kým skutečně jsou.

Životní rada

Přijměte své vlastní já, své pocity a tužby.

Egytský

Anubis / Anup 26. listopad - 28. prosinec

Anubis byl uctíván jako soudce duší a vládce temnot. Byl průvodcem zemřelých do podsvětí a bohem balzamování. Zároveň symbolizoval naději, neboť mohl vrátit život mrtvým.

Lidé, kteří přicházejí na svět pod vládou Anubise jsou neklidné povahy. Přitahuje je nebezpečí, potřebují riskovat, prahnou po nových zážitcích a zkušenostech. Neradi se podřizují konvencím, jsou svérázní. Někdy se chovají až nerozvážně. Mají hrůzu z ustrnutí a potřebují neustálý vzruch. Jsou to rození optimisté, kteří vždy srší dobrou náladou. Ve vztazích bývají upřímní a velmi vášniví, někdy mívají sklony k sobectví, jejich ctností je zato ale věrnost.

Keltský horoskop posvátných stromů: Jaké vlastnosti a osud určuje vám?

elle.cz

Indiánský

Sova 23. listopad - 21. prosinec

Charakteristika

Sovy nic neodkládají na později. S problémy se potřebují vypořádat hned v zárodku, proto s nimi zkrátka nehrozí, že by drobnosti přerostly do větší krize. Jsou velmi činorodé a mívají různorodé koníčky, díky nimž si neustále rozšiřují obzory.

Práce

V práci jsou Sovy nanejvýš pečlivé, u nadřízených bývají oblíbené pro svůj proaktivní přístup k řešení problémů a pro typický nadhled. Svěřených úkolů a odpovědnosti se umí svědomitě zhostit, pracují pilně a poctivě. Nesnášejí však rutinu. Mnohem lépe jim vyhovují pozice, kde mají volnost a mohou uplatnit svou fantazii.

Láska

Sova potřebuje velkodušného a tolerantního partnera. Nikoli proto, že by snad měla nějaké bokovky, jako spíše pro zachování jistého pocitu svobody. Budete-li se snažit Sovu uvěznit, snadno vám uletí. Příjemnou stránkou vztahu se Sovou ovšem je, že díky její potřebě řešit všechno v zárodku se vám patrně nestane, že by vám nějaký problém přerostl přes hlavu.

Silné stránky

představivost, činorodost, umění efektivně řešit problémy, svědomitost

Slabosti

odpor k rutinním činnostem, nechuť se vázat

Indiánský horoskop: Odhalte, jaké zvíře v sobě ukrýváte

elle.cz

Keltský

Jasan 22. listopad - 1. prosinec

Lidé narození ve znamení Jasanu bývají nadmíru nepokojné mysli. Jsou jako rtuť - živí, neposední a roztěkaní, udržet je na místě je téměř nemožné. Stejné je to se soustředěním, s nímž mají opravdu velké potíže. Když se jim to však čas od času podaří, jsou schopni senzačních výkonů. Tito lidé skvěle fungují pod tlakem a nejlepších výsledků dosahují paradoxně právě v časovém presu. Tam, kde jiní podléhají panice, dokáží nastoupit a zachránit situaci. Právě v těch nejstresovějších momentech jsou přímo ve svém živlu a udržují si pevnou půdu pod nohama. Proto vynikají jako krizoví manažeři a záchranáři. Jsou pohotoví, bystří a bleskurychlí v úsudku. Lze spoléhat i na jejich intuici. Nicméně mají problém s dokončováním věcí. Jsou mistry improvizace a dokonale jim sedí nárazové úkoly. Nesnažte se je však angažovat v dlouhodobých projektech, to byste narazili. A totéž platí i v lásce. Proto by se lidé ve znamení Jasanu neměli bezhlavě vrhat do manželství. Nemuselo by to dobře dopadnout. Vyplatí se, aby tento krok pečlivě zvážili a byli si svým výběrem skutečně jistí. Potřebují partnera, který udrží jejich mysl v pohotovosti. Pokud se začnou ve vztahu nudit, nevěstí to nic dobrého. K partnerovi, který jim nebude poskytovat dostatek intelektuálních podnětů, se budou chovat přezíravě.

Habr 2. prosinec - 11. prosinec

Lidé pod ochranou Habru bývají velmi důstojní, solidní a flegmatičtí. Opravdu jen máloco s nimi dokáže hnout. Pokoušet se přimět Habr k nějakému nadšenému výkonu či reakci je stejně marné jako házet hrách na zeď. Tito lidé znají své možnosti a omezení. Jsou si dobře vědomi své pomalosti, jisté těžkopádnosti a neobratnosti, na druhou stranu ale vědí, že jejich síla spočívá v důslednosti a vytrvalosti. Co jim nebylo dáno do vínku z hlediska flexibility a rychlosti, to si dokáží vynahradit houževnatostí a systematickým řádem. Jsou neuvěřitelně pracovití. Díky tomu si obvykle získají hlubokou důvěru svých nadřízených a kolegů.  Stejně tak i rodina a partner dobře vědí, že je na ně v každém ohledu spoleh. V osobním životě není vždy snadné je pochopit, zejména proto, že jsou introvertní a jen máloco dokáží otevřeně sdělit a projevit.

Fíkovník 12. prosinec - 21. prosinec

Sladké plody fíkovníku předurčují toto znamení k životu v lásce. Ta vládne jeho bytí od narození až do smrti. Lidé v tomto znamení často bývají vytouženými dětmi rodičů, kteří je přivedli na svět po dlouhém čase snažení a čekání. Proto jsou odmalička milovaní a rozmazlovaní. Ani v dospělosti ale nemají o lásku nouzi. Mají štěstí na romantické vztahy a láska si je vždy bezpečně najde. Jsou to obvykle lidé, kteří milují přírodu ve všech jejích podobách. Najdeme mezi nimi botaniky, zahradníky, zoology, veterináře a podobné profese. Mají rovněž bujnou představivost a jsou velmi citliví a vnímaví ke svému okolí. Bývají ale poměrně náladoví. Podráždit a vyvést z rovnováhy je dokáže skutečně ledacos. Na druhou stranu dobrou zprávou pro jejich partnery je, že jsou skvělí milenci, pro něž je obvykle na prvním místě požitek partnera.